aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - II Forum Bezpieczeństwa

W Krzeszowie odbyła się dzisiaj (28 listopada, wtorek) konferencja II Forum Bezpieczeństwa. W tym roku spotkanie uczniów, nauczycieli, terapeutów oraz osób związanych z prewencją uzależnień toczyło się pod hasłem „Nie wchodź w życie przez nałogów drzwi”.

 

W projekcie wzięły udział społeczności szkół podstawowych z Pisarzowic, Krzeszowa, Ptaszkowa i Szarocina oraz gimnazjalnych z Krzeszowa i Pisarzowic. Przygotowane zostały działania, dzięki którym uczniowie uzyskali wiedzę oraz umiejętności praktyczne w obszarze zapobiegania uzależnieniom. Zorganizowane zostały konkursy, warsztaty dla młodzieży i dzieci. Uczniowie przy pomocy nauczycieli opracowali i przeprowadzili szereg ankiet, a na koniec przygotowali wystąpienia podsumowujące poszczególne działania. Podsumowaniem były również prezentowane na konferencji prace plastyczne czy reportaż z warsztatów.

W oparciu o wyniki konkursów powstały trwałe formy artystyczne mające przypominać o problemie uzależnień. Pokazany na forum teledysk stworzony został na podstawie tekstów, które wpłynęły na konkurs a główną nagrodę w tej konkurencji otrzymał Natan Antosik ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach. Wydana została również pocztówka, którą otrzymali wszyscy uczniowie biorących udział w projekcie szkół. Jej autorką jest Wiktoria Wojciechowska z Gimnazjum w Pisarzowicach. Natomiast konkurs na hasło promujące kampanię wygrała Kinga Olszewska ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach.

Krzeszów - II Forum Bezpieczeństwa

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez