aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via Szkoła Podstawowa 2 Kamienna Góra

Dzisiaj (poniedziałek, 20 listopada) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tkaczy Śląskich w Kamiennej Górze przyłączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

 

O godzinie 10:45 blisko 500 uczniów wszystkich klas wyruszyło barwnym korowodem ulicami Kamiennej Góry. Widoczne z daleka, kolorowe transparenty propagujące prawa dziecka oraz głośne okrzyki dzieci i młodzieży, skandujące różne hasła związane z ich prawami, wzbudziły zaciekawienie i wywołały żywą reakcję przechodniów, którzy nierzadko zatrzymywali się poruszeni niecodziennym widokiem. W ten sposób uczniowie szkoły, korzystając z prawa wyrażania własnego zdania, zwrócili uwagę mieszkańców miasta na najistotniejsze dla nich prawa, w tym prawo wszystkich dzieci do szacunku i równości, nauki, odpoczynku i prywatności. Dzięki akcji dzieci mogły przypomnieć dorosłym o tym, że ich prawa są niezbywalne i zawsze należy ich przestrzegać.

Marsz poprzedzony został klasowymi zajęciami, podczas których uczniowie poznawali lub przypominali sobie zapisy Konwencji o Prawach Dziecka, przygotowywali transparenty, naklejki i gadżety na przemarsz. Ponadto w klasach odbyły się dyskusje i pogadanki nie tylko na temat praw dzieci, ale także ich potrzeb i oczekiwań.

Po marszu przygotowano na szkolnym korytarzu wystawę najciekawszych plakatów.

Szkolne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka zorganizował Samorząd Uczniowski.

fot. via Szkoła Podstawowa 2 Kamienna Góra

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez