aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Zespół Szkół Ogólnokształcących

Samorząd uczniowski Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze (część Zespołu Szkół Ogólnokształcących) zaangażował się w pomoc podopiecznym fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

 

Młodzież postanowiła zorganizować kiermasz książek, płyt cd i winylowych. Dochód z akcji przekazany zostanie fundacji. Każdy może przyłączyć się do akcji „Książka od serca”. Wystarczy do 1 grudnia przekazać organizatorom książki lub płyty. Wszystkie trafią na kiermasz. Książki przekazywać można w Muzeum Tkactwa, bibliotece w Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz w kancelarii parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej.

Kiermasz odbędzie się 9 grudnia (sobota) przy Kauflandzie oraz 10 grudnia (niedziela) na rynku podczas koncertu. Za wziętą podczas kiermaszu książkę czy płytę będzie trzeba wrzucić dobrowolny datek do puszki (nie mniej niż 5 zł).

Dzisiaj (poniedziałek, 13 listopada) z uczniami ZSO (klasy II i III gimnazjum oraz I – II liceum) spotkała się Kornelia Szymańska, zajmująca się w fundacji współpracą z wolontariuszami. Fundacja ma 60 podopiecznych w wieku od kilku miesięcy do 26 lat. Prowadzi hospicjum domowe. Opieką obejmuje osoby nieuleczalnie lub przewlekle chore na terenie całego województwa. Stara się im i ich rodzinom poprawić jakość życia, oferuje wsparcie lekarzy, pielęgniarek, psychologów i wolontariuszy. Znana jest z akcji Pola nadziei oraz Nakrętki dla Hospicjum.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Ogólnokształcących

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez