aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Zespół Szkół Ogólnokształcących - otrzęsiny

Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyły się dzisiaj (środa, 18 października) otrzęsiny pierwszoklasistów z liceum ogólnokształcącego.

 

Prawo organizacji imprezy wywalczyła w zeszłym roku klasa humanistyczna (obecna IIc). Młodzież zaproponowała pierwszakom zaprezentowanie czterech subkultur muzycznych m.in. disco polo, metal.

Przed pierwszoklasistami postawiono kilka zadań. Starając się o włączenie do społeczności szkoły, musieli zaprezentować stroje odpowiednie do reprezentowanej subkultury, zaprezentować taniec. Wychowawcy wypełniali quiz dotyczący uczniów, a pierwszoklasiści odpowiadali na pytania związane ze szkołą. Uczniowie musieli również zjeść jabłko przywiązane do sznurka trzymanego przez wychowawcę. Zmagania zakończyła konkurencja polegająca na rozpoznawaniu muzycznych przebojów.

Poziom tegorocznych pierwszoklasistów był bardzo wyrównany. Wszyscy zasłużyli na przyjęcie do szkolnej społeczności i mogli złożyć ślubowanie. Trzy klasy zdobyły taką samą liczbę punktów, jedna miała o jeden punkt więcej. Wygrali lingwiści z klasy Id. W przyszłym roku, to oni przygotują otrzęsiny.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez