aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - Różaniec do granic

Kilkaset osób zgromadziło się dzisiaj (sobota, 7 października) na parkingu przy przejściu granicznym w Lubawce. Wspólnie odmówili różaniec.

 

Modlitwa była częścią ogólnopolskiej akcji Różaniec do granic. W przygranicznych parafiach wierni spotkali się już przed godziną 11. Wzięli udział w eucharystii, a o godzinie 14 w różańcu. Na terenie powiatu kamiennogórskiego w akcji uczestniczyły parafie w Opawie, Lubawce i Chełmsku Śląskim.

Lubawka - Różaniec do granic

Dzień modlitwy nie jest przypadkowy. Różaniec do granic odbywa się w święto Matki Bożej Różańcowej, w pierwszą sobotę miesiąca, w którą odprawiane jest nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

- Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. - czytamy na stronie akcji.

Lubawka - Różaniec do granic

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez