aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

x x 3 4 5 6 7 8 9 x x 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Kamienna Góra - sesja

Dzisiejsza (środa, 27 września) sesja rady miasta Kamienna Góra miała dość spokojny charakter. Problematycznym okazały się dość nieprecyzyjne, zdaniem radnych, zapisy przyjętego w drodze uchwały regulaminu dotyczącego częściowego dofinansowania z budżetu miasta działań związanych z wymianą starych pieców węglowych i ograniczeniem niskiej emisji w mieście.

 

Regulamin został stworzony w oparciu o wytyczne programu priorytetowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pod nazwą "Ograniczenie niskiej emisji na Dolnym Śląsku" uchwalonego w kwietniu tego roku. By przystąpić do programu gmina musi uchwalić stosowny regulamin. Przedłożony dzisiaj przez przedstawicieli Wydziału Mienia Urzędu Miasta dokument wzbudził zastrzeżenia radnych. Głównie chodziło o nieprecyzyjne zapisy dotyczące wyboru wniosków do dofinansowania, gdzie pula środków przeznaczonych na ten cel nie jest nieograniczona. Radni dopytywali także na jakiej zasadzie i przez jakiego specjalistę wnioski będą weryfikowane i oceniane. Na te pytania odpowiadali przedstawiciele Urzędu. Nie wszystkie wątpliwości zostały rozwiane przez urzędników miasta.

Uchwała w sprawie regulaminu została przyjęta przy jednym głosie wstrzymującym się – radnego Janusza Chodasewicza. Odrzucenie uchwały skutkowałoby odrzuceniem w całości programu ograniczenia niskiej emisji, który zakłada dofinansowanie dla osób fizycznych, wspólnot i mieszkań komunalnych do 50 procent kosztów kwalifikowalnych. Zgodnie z założeniami programu dofinansowanie na dom jednorodzinny może wynieść maksymalnie do 10 tysięcy złotych, w przypadku mieszkań w bloku do 7 tysięcy złotych. Wspólnoty mieszkaniowe natomiast będą mogły liczyć na dofinansowanie w wysokości 4 tysięcy złotych na jedno mieszkanie. Swój akces do programu zgłosiły już m.in. Jelenia Góra, Środa Śląska czy Polanica Zdrój.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez