aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 x 17 18 19 20
gmina Kamienna Góra - sesja

Podczas dzisiejszej sesji (środa, 27 września) radni gminy Kamienna Góra podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południowej części Dolnego Śląska Sudety 2020-2030.

 

Uchwała znalazła się w porządku obrad na wniosek wójta gminy Patryka Strausa. Opracowanie nowej strategii to koncepcja lidera Aglomeracji Wałbrzyskiej - Romana Szełemeja - zakładająca wyodrębnienie nowego subregionu- Sudetów i Pogórza Sudeckiego w nowej perspektywie unijnej z pominięciem północnej części województwa, która ze względu na szybszy wzrost gospodarczy nie będzie mogła starać się o pozyskiwanie środków unijnych. Wyodrębnienie południowej, biedniejszej części województwa, pozwolić ma na dalsze korzystanie z unijnej pomocy.

Według informacji P. Strausa Aglomeracja Wałbrzyska w tej sprawie już aktywnie współpracuje z Aglomeracją Jeleniogórską. Nowa strategia wyodrębniająca Sudety i Pogórze Sudeckie ma stać się integralną częścią strategii Województwa Dolnośląskiego, która powstanie w przyszłym roku. Trwają również konsultacje w sprawie podziału kosztów opracowania nowej koncepcji. Według wstępnych ustaleń każda z 22 gmin wchodząca w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej ma ponosić równe koszty w wysokości około 7 tysięcy złotych. Jak poinformował wójt, już jednak pojawiły się głosy sprzeciwu mniejszych gmin w sprawie równego podziału kosztów.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez