aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 x 17 18 19 20
rajd „Pożegnanie Lata”

W sobotę (23 września) osoby z niepełnosprawnością intelektualną z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, wzięły udział w pieszym Rajdzie Integracyjnym „Pożegnanie Lata”. Organizatorem tej cyklicznej imprezy, było Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

 

W tym roku uczestnicy rajdu, przy współudziale leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali uroki natury Rudawskiego Parku Krajobrazowego dotarli na „Kolorowe Jeziorka”.

Przed wyprawą na szlak, pan Mariusz i pan Tomasz przypomnieli zachowania proekologiczne oraz zasady bezpiecznego poruszania po wyznaczonych trasach. Następnie podczas wyprawy ścieżką edukacyjną, piechurzy poznawali największe atrakcje tego terenu, Po powrocie na pole biwakowe na wszystkich czekał bigos, kiełbaski z ogniska i napoje. Organizatorzy rajdu poza częścią edukacyjną i kulinarną, przygotowali dla wszystkich uczestników gry i zabawy zespołowe na wesoło, a pan Mariusz i pan Tomek przygotowali „kącik leśnika”, w którym edukowali m.in. na temat zwierząt zamieszkujących nasze lasy oraz uczyli odróżniania grzybów jadalnych od trujących.

Rajd przeprowadzony został w ramach realizacji zadania publicznego i był współfinansowany m.in. ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A., Gminy Kamienna Góra oraz Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Organizatorzy: Sylwia i Jacek

rajd „Pożegnanie Lata”

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez