aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Marciszów 2017

Na terenie powiatu kamiennogórskiego odbyły się dzisiaj (piątek, 15 września) ćwiczenia służb ratunkowych. Zadania realizowane były w trzech miejscach.

 

Ćwiczenia rozpoczęły się od działań na Bobrze w Dębrzniku. Służby otrzymały informację o plamie ropopochodnej substancji płynącej rzeką. Zadaniem ratowników było zabezpieczenie ujęcia wody w Marciszowie. Do akacji ruszyli strażacy z PSP Kamienna Góra i OSP Marciszów. Na rzece ustawione zostały tamy ograniczające możliwość przedostania się niebezpiecznych substancji. Na miejsce akcji przyjechała również specjalistyczne jednostka ratownictwa chemicznego z Wałbrzycha zajmująca się zebraniem szkodliwej substancji. Próbki wody pobrali pracownicy WIOŚ.

Okazało się, że zanieczyszczenie wody nie było przypadkowe. Sprawcy uciekli do Marciszowa. Na placu przed Domem Kultury w Marciszowie powstał sztab dowodzący akcją. Lokalizacja ta wskazana jest jako miejsce zbiórki dla jednostek, które mogłyby przyjechać z innych powiatów, wspierać miejscowe jednostki. Ratownicy mogli więc sprawdzić przydatność tego miejsca podczas takich akcji.

W szkole główną rolę odegrali policjanci. Ich zadaniem było unieszkodliwienie napastników. Dwóch złoczyńców zostało rannych, z budynku wynieśli ich strażacy i przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Cała szkoła została ewakuowana. W operacji pomagali uczniowie klas mundurowych ZSZiO. W budynku znaleziony został tajemniczy pakunek, którym zajęli się pirotechnicy.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA