aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Lubawka - droga krajowa nr 5

Od wczoraj trwa łatanie dziur na drodze krajowej nr 5 między Kamienną Górą a Lubawką. Wygląda na to, że wykonawca zapomniał o bezpieczeństwie.


Dziury łatane są patcherem. Można się cieszyć, że przed zimą na tej trasie będzie mniej nierówności. Niestety miejsce prowadzenia prac nie jest w żaden sposób oznakowane. Nie ma znaków informujących o prowadzonych pracach, nie ma ograniczenia prędkości. Jedynie na tyle patchera mrugają pomarańczowe światła ułożone w kształt strzałki. Nikt również nie kieruje ruchem.

Wczoraj, gdy prace prowadzone były na stosunkowo szerokim i prosty odcinku z Kamiennej Góry do Przedwojowa brak zabezpieczenia nie był wielkim problemem. Patcher widoczny był z daleka, kierowcy wyprzedzający go widzieli nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy. Mogli bezpiecznie wykonać ten manewr.

Dzisiaj ekipa dotarła do krętego i wąskiego odcinka drogi. Oznakowanie jednak się nie zmieniło. Patcher ustawiony na zakrętach widoczny był dopiero z niewielkiej odległości. Kierowcy zmuszeni do wyminięcia pojazdu musieli wyjeżdżać na lewy pas praktycznie „na ślepo”. Na łukach pojazd ograniczał widoczność, a nadal nikt nie zdecydował się na kierowanie ruchem.

Interweniowała policja poinformowana o sposobie zabezpieczenia prac. Funkcjonariusze z Lubawki poinformowali ekipę o właściwym oznakowaniu. Pracownicy uwagami policjantów najwyraźniej nie przejęli się i przez kolejne godziny pracowali w niezmieniony sposób, narażając siebie i innych użytkowników drogi. O sposobie prowadzenia prac poinformowany został również zarządca drogi.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez