aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Dzisiaj (środa, 7 czerwca) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lubawce rozpoczęła się kontrola robót budowlanych prowadzone przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Sprawdzana jest prawidłowość realizacji niedawnego remontu.

 

O pracach remontowych pisaliśmy: Zmiany w MGOK. Do nadzoru budowlanego wpłynęła skarga w tej sprawie.  Dzisiaj pracownicy inspektoratu przeprowadzili kontrolę w MGOK. Obecni w placówce przedstawiciele gminy i Zakładu Gospodarki Miejskiej nic nie wiedzieli na temat remontu. Natomiast w MGOK-u nie było żadnej osoby upoważnionej do reprezentowania tej placówki. Nikt nie był w stanie przedstawić kontrolującym dokumentacji związanej np. ze zgłoszeniem przeprowadzonych prac czy też uzyskaniem pozwolenia na budowę. U inspektora takiej dokumentacji nie ma.

Inspektor wezwie teraz dyrektora MGOK do złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Od ich treści zależy dalsze postępowanie. W tej chwili możliwe jest każde zakończenie sprawy od umorzenia do poważnych konsekwencji. Pracę inspektora ułatwia dokumentacji poprzedniego remontu, z lat 2011-2013. Dzięki temu łatwo ustalić co zostało zmienione.

fot. archiwum

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez