aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 x 17 18 19 20

Trwa przebudowa wnętrza Domu Kultury w Lubawce. Remont wykonują pracownicy MGOK gdy nie zajmują się innymi zadaniami. Prace mają się zakończyć do Małej Wielkanocy.

Zmiany dotyczą pomieszczeń tuż przy wejściu do lubawskiego Domu Kultury. Z biura po prawej stronie powstanie otwarty punkt informacyjny z dużą ladą. Jak tłumaczy dyrektor MGOK Łukasz Prochacki, dzięki temu osoby wchodzące do Domu Kultury nie będą musiały szukać pracowników. Od razu zostaną poinformowani, gdzie mają się udać.

Z lewej strony dwa pomieszczenia biurowe połączone zostały z tzw. kawiarenką. Dzięki temu powstała większa sala, z której ma korzystać m.in. Uniwersytet Trzeciego Wieku. To właśnie zmianami w zakresie wykonywanych zadań konieczność remontu uzasadnia Ł. Prochacki.

Zmiany objęły również szatnię. Zamurowane zostało okno, a zamiast kraty zamontowano drzwi. Dzięki temu wewnątrz będzie można zamontować więcej wieszaków.

Koszt remontu ponosi MGOK z własnego budżetu. Remont wykonują pracownicy tej instytucji. Trudno określić termin zakończenia prac. Te same osoby wzywane są np. do awarii w wiejskich świetlicach. Ł. Prochacki zapewnia, że remont zakończy się przez Małą Wielkanocą.

Dom Kultury w Lubawce wyremontowany został dzięki funduszom z polsko-czeskiego projektu. Prace rozpoczęły się jesienią 2011 roku. W marcu 2013 roku w wyremontowanych pomieszczeniach odbyła się konferencja. Zwrot dotacji nastąpił w 2014 roku. Od tego momentu liczy się pięcioletni okres trwałości projektu. Z reguły w tym czasie beneficjenci starają się nie wprowadzać zmian w wyremontowanych obiektach. Dyrektor MGOK nie widzi problemu. Według Ł. Prochackiego prowadzone prace nie naruszają trwałości projektu.  Nie zmienia się bowiem przeznaczenie pomieszczeń, zmiany nie są duże.

MGOK Lubawka

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez