aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Marciszów - zatrzymanie po pościgu

Na drogach dwóch powiatów trwał dzisiaj (czwartek, 5 stycznia) pościg za mieszkańcem powiatu kamiennogórskiego. Kierowca był pod wpływem środków odurzających. Noc spędzi w policyjnym areszcie.Pościg rozpoczął się w centrum Kamiennej Góry około godziny 21. Kierowca kii nie zatrzymał się do kontroli. Uciekł do Marciszowa, potem uciekał w kierunku Janowic Wielkich i postanowił wrócić. Został zatrzymany w Marciszowie. W akcję zaangażowane zostały patrole z sąsiednich powiatów.

Podczas ucieczki kierujący złamał wiele przepisów ruchu drogowego, stwarzał zagrożenie dla innych kierujących. Na terenie zabudowanym poruszał się z prędkością ok. 130 km/h, przejeżdżał na czerwonym świetle, ignorował znaki stop, wyprzedzał w niedozwolonych miejscach, spychając innych kierujących z drogi. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący „ma doświadczenie” w łamaniu przepisów ruchu drogowego. 31-latek, mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, stracił prawo jazdy po przekroczeniu dozwolonej liczby punktów karnych.

Kierujący był trzeźwy, ale policyjne testery wykazały, że jest pod wpływem substancji odurzających. Co zażył, wykażą badania krwi. Kierujący zatrzymany został w policyjnym areszcie.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez