aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

capboom

Adam Tumiński, 29-letni mieszkaniec Lubawki, chce opatentować pierwszy na świecie otwieracz do butelek wystrzeliwujący kapsle. Wkrótce ruszy zbiórka funduszy na kickstarterze.A. Tumiński jest znany naszym czytelnikom. W 2015 roku pisaliśmy o jego pomyśle, urządzeniu zipped, które zamieniało sznurówki na zamek błyskawiczny (Z garażu do...). Pomysł spodobał się inwestorowi, który produkuje zipped.

- Siedząc w parku ze znajomymi, zauważyłem, że niektórzy otwierali piwo w strzelający sposób, używając zapalniczki. Wymaga to pewnej umiejętności, siły i techniki. Pomyślałem, że można by zrobić otwieracz, który ułatwiłby ten proces. To niezła zabawa. - o początkach capboom, bo tak nazywa się otwieracz, mówi A. Tumiński. Po roku prac i przetestowaniu wielu wersji powstał otwieracz, który wystrzeliwuje kapsel z prędkością nawet 100 km/h na odległość 10 metrów.

Capboom wykonany jest ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Wynalazca chce produkować go w 8 kolorach. Przewidziane są również edycje specjalne w aluminiowej, drewnianej lub fluorescencyjnej obudowie.

Wkrótce na portalu kickstarter ruszy zbiórka pieniędzy na wykonanie form i rozpoczęcie masowej produkcji. Minimalne wsparcie to 9$. Oferta skierowana jest na rynek amerykański, tam taka suma nie będzie dziwić. Wstępna wersja oferty na kickstarter – kliknij tutaj.

capboom

Zdjęcia -materiały prasowe capboom

 

Add comment

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Security code
Refresh