aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. OSP Pisarzowice

To nie była spokojna noc na terenie powiatu kamiennogórskiego. Strażacy interweniowali przy kilku groźnych zdarzeniach.Przed chwilą zastępy PSP wróciły z akcji w Rędzinach. O godzinie 7.20 ratownicy wezwani zostali do płonącego budynku w tej wsi. Ogniem objęty był cały obiekt. Z budynku ewakuowało się pięć osób, nikt nie został ranny. W akcji uczestniczyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotnicy z Pisarzowic i Ogorzelca.

fot. OSP Pisarzowice

Tuż przed północą strażacy PSP i OSP Lubawka uczestniczyli w akcji w centrum miasta. Wezwani zostali do podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla w pomieszczeniu z piecykiem gazowym. Kobietę z mieszkania na korytarz wynieśli sąsiedzi. Ratownikom nie udało się przywrócił funkcji życiowych, lekarz stwierdził zgon naturalny. W mieszkaniu nie stwierdzono podwyższonego poziomu niebezpiecznych gazów.

Wcześniej (około godziny 20) strażacy wezwani zostali do pożaru domku letniskowego w Paczyniu. Źródłem niebezpieczeństwa była sadza w kominie. Pożar wybuchł na wysokości podłogi poddasza.  Nadpalone zostały m.in. deski z podłogi. Pożar opanowali mieszkańcy, strażacy dogasili, sprawdzili i  zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Nikt nie został poszkodowany.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA