aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Zespół Szkół Specjalnych

W Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze odbyła się dzisiaj (wtorek, 8 listopada) uroczystość  z okazji uzyskania przez placówkę certyfikatu „Szkoła przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej” oraz rozpoczęcia nowego projektu prozdrowotnego.Certyfikat, który już niebawem znajdzie swoje miejsce na którejś ze ścian szkoły, nie był łatwy do uzyskania. W ramach tego projektu uczniowie i nauczyciele wzięli udział w wielu imprezach i zawodach sportowych kształtujących właściwą postawę wobec zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Celem było wdrożenie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw i, w konsekwencji,  zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym Społeczność ZSS brała udział zarówno w różnego typu  zawodach sportowych, jak i spotkaniach z dietetykiem, czy w  warsztatach kulinarnych.

Projekt realizowany jest w Polsce przez Instytut Żywności i Żywienia dzięki wsparciu organizacji Swiss Contribution. Obejmuje działania w zakresie globalnej strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącej propagowania zdrowego stylu życia i zapobiegania otyłości.

Podczas uroczystości rozpoczęła się również realizacja nowego projektu, w którym bierze udział szkoła - „Śniadanie daje moc”. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz goście, przedszkolaki z Przedszkola nr 2 3 w Kamiennej Górze, uczyli się zasad zdrowego żywienia by następnie przyrządzić zdrowe i pożywne śniadanie.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Specjalnych

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA