aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Centrum Kultury - Kamienna Góra

W Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym dla przedszkolaków i uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej oraz koncert patriotyczny. Dzień wcześniej (2 maja) harcerze na terenie miasta rozdali 700 flag. 

 

Święto Flagi obchodzone jest w całym kraju 2 maja. Flagi rozdawane były na terenie miasta  Akcja nie była mocno nagłaśniana, ale okazała się skuteczna. 

Do konkursu plastycznego zgłoszono ponad 50 prac. W pierwszej edycji konkursu, w zeszłym roku, zgłoszonych prac było 254. Taki spadek ilości spowodowany był głównie poprzez zawężenie kategorii do dwóch: przedszkolaków z grup starszych oraz klas 1-4 szkoły podstawowej. 

Prace zostały ocenione przez Annę Wiśniewską, Andrzeja Kędzię i Annę Przerwę. Regulamin konkursu wyraźnie zaznaczał, że praca musi zostać wykonana samodzielnie przez dziecko. W części zgłoszonych prac widać było ingerencję osób starszych.

Wyróżniono pięć prac w kategorii przedszkolnej. Nagrody otrzymali: Amelia Piksa, Konrad Wyszomirski, Kasia Kokosza, Marysia Kuś i Amelia Perdek. W kategorii uczniów klas I-IV wyróżnione zostały prace przygotowane przez: Wiktorię Kortz, Piotra Kałużę, Julię Dzimitrowicz i Dominikę Seńków. 

Po rozdaniu nagród na scenę wyszły dwa zespoły: Chcemy i Keep K.A.L.M.. Zespoły zagrały po 6 utworów patriotyczny we własnych aranżacjach. 

Na sali pojawiła się poseł na Sejm Marzena Machałek oraz burmistrz miasta Krzysztof Świątek.

kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez