aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Gmina Wiejska Kamienna Góra jest zainteresowana przejęciem linii kolejowej między Kamienną Górą, a Krzeszowem. Temat ciągnie się od dawna. Ostatnio stanowisko w sprawie zajął właściciel linii PKP PLK.

 

Właściciel wyraził zgodę na przekazanie gminie nasypu kolejowego. To pozwoliłoby na realizację budowy ścieżki rowerowej. Projekt mógłby być realizowany wspólnie z miastem Kamienna Góra. Wójt gminy Patryk Straus już w tej kwestii rozmawiał z urzędnikami miejskimi. Powstały już realne pomysły jak prowadzić ścieżki przez teren miasta i na terenie gminy. Ścieżki mogłyby powstać aż od Antonówki do Krzeszowa.

PKP chciałoby przekazać jeszcze odcinek od Krzeszowa do Chełmska Śląskiego. Wtedy ścieżka rowerowa połączyłaby Kamienną Górę z Krzeszowem, Chełmskiem Śląskim, a dalej z czeskim Adrspach. Wtedy można by skorzystać z funduszy Polska-Czechy na promocje atrakcji turystyczny. W tej kwestii wójt gminy Kamienna Góra uzależnia od chęci współpracy włodarzy gminy Lubawka, tak aby nie okazało się że ścieżka prowadzi tylko do Olszyn.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez