aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
PZW Kamienna Góra "Miasto"

Dzisiaj (niedziela, 20 maja) nad kamiennogórskim zalewem odbyły się spławikowe mistrzostwa Koła PZW Kamienna Góra "Miasto". W całodziennej rywalizacji zmierzyli się kadeci, juniorzy i seniorzy.

Kamienn Góra - Dzień Strażaka

Dzisiaj (sobota, 19 maja) odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Po raz pierwszy od kilku lat wspólnie świętowali strażacy zawodowi i ochotnicy. Uroczystości odbyły się w Kamiennej Górze.

zagryziony cielak - Czadrów

W Czadrowie w pobliżu granicy z miastem Kamienna Góra zagryziony został cielak. Zwierzę należało do jednego z miejscowych rolników.

Policja Kamienna Góra

Wczoraj (piątek, 19 maja) kamiennogórskich policjantów odwiedziła kolejna przedszkolna grupa.

Arado - fot. via UM Kamienna Góra

Miasto Kamienna Góra ogłosiło przetarg na zadanie Tajemnice Militarnych Podziemi. Zaplanowana została przebudowa ul. Parkowa oraz wybudowanie parkingów przy ul. Lubawskiej i Fornalskiej (obecnie Staszica).

Kamienna Góra - Przedszkole nr 1 - festyn

Dzisiaj (piątek, 18 maja) Przedszkole nr 1 w Kamiennej Górze (ul. Spacerowa 12) zorganizowało festyn z okazji nadania przedszkolu imienia „Czterolistna Koniczynka”.

Jak informuje senator Krzysztof Mróz, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało kolejne środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na Dolnym Śląsku. Jedna z promes trafi do gminy Kamienna Góra.

Kamienna Góra - przedszkole Czterolistna Koniczynka

Dzisiaj (piątek, 18 maja) w Przedszkolu nr 1 w Kamiennej Górze (ul. Spacerowa) odbyło się uroczyste nadanie placówce imienia.

Kamienna Góra - Centrum Kultury

Kamiennogórski urząd miasta ogłosił przetarg na przebudowę i termomodernizację budynku Centrum Kultury.

Rachunki Grünfelda

Do Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze trafiły dwa rachunki wystawione w zakładach Grünfelda pod koniec XIX wieku. Dokumenty uzupełnią kolekcję pamiątek po tym przedsiębiorstwie.