aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Po zmianie prezesa spółki Sanikom wczoraj rezygnację z funkcji wiceprezesa złożył Grzegorz Szmajdziński.

 radni

Radni miasta Kamienna Góra zebrali 1500 zł, które przekazali pogorzelcom ul. Bohaterów Getta. Pieniądze potrzebne są na remont mieszkania.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

Dzisiaj (czwartek, 6 sierpnia) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyły się wakacyjne zajęcia "W poszukiwaniu mandragory".

fot. UG Pielgrzymka

W dniu wczorajszym w Urzędzie Gminy w Pielgrzymce odbyło się spotkanie z udziałem włodarzy 16 gmin - wspólników Spółki Sanikom w Lubawce: burmistrzów Bolkowa, Jawora, Lubomierza, Lwówka Śląskiego, Świerzawy, Wlenia, Wojcieszowa, Złotoryi i wójtów Marciszowa, Męcinki, Mściwojowa, Starej Kamienicy, Wądroża Wielkiego, Zagrodna, Złotoryi, Pielgrzymki. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Chojnów Jan Serkies.

strazPrzy ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze, między dworcem a szpitalem, doszło do zadymienia w jednym z lokali mieszkalnych.

fot. Centrum Kultury w Kamiennej Górze

W poniedziałek i wtorek (3 i 4 sierpnia) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbywały się warsztaty plastyczne "Zmalujmy coś". Była to jedna z wakacyjnych propozycji przygotowanych przez Centrum Kultury.

Uwaga kierowcy, na drodze wojewódzkiej Marciszów - Kaczorów możecie spodziewać się utrudnień w ruchu (godzina 17:30). W Świdniku, na krętym odcinku z drogi wypadł samochód dostawczy.

Kamienna Góra

Dziesięć miesięcy trwać ma remont ul. Papieża Jana Pawła II. Dzisiaj (poniedziałek, 3 sierpnia) podpisana został umowa z wykonawcą.

fot. policja Kamienna Góra

W niedzielę (2 sierpnia) w przeciągu dwóch godzin kamiennogórscy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn, którzy mimo wypitego alkoholu, postanowili wsiąść na rower.

Lubawka szkola

Na ogrodzeniu terenu byłej szkoły przy ul. Bocznej w Lubawce zawieszone zostały tabliczki informujące o zakazie wstępu.

REKLAMA