aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

26 maja 2020 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował o rozpoczęciu przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA naboru wniosków od samorządów do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus. Dzięki realizacji Programu możliwe będzie przywrócenie połączeń kolejowych do miast, które nie mają dostępu do kolei. Program przyczyni się do eliminowania wykluczenia komunikacyjnego. Zwiększy się atrakcyjność i możliwość rozwoju gospodarczego mniejszych regionów.

Kamienna Góra - zalew - perkoz

Na terenie zalewu w Kamiennej Górze ogrodzony został fragment ścieżki i dostępu do wody. To efekt gniazdowania objętego ochroną ptaka.

Lubawka, sesja

Grupa radnych gminy Lubawka powołała klub radnych. W jego skład wchodzą radni wybrani z różnych komitetów wyborczych. Klub powołało dziewięcioro radnych.

Zbigniew Bednarek

Zbigniew Bednarek, z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce przygotował wspomnienia z pierwszej kadencji marciszowskiego samorządu.

zusTe osoby, które są już blisko wieku emerytalnego zadają sobie pytanie czy moja emerytura będzie wystarczała na moje „emeryckie” życie? Czy może jednak popracować dłużej żeby potem dostawać więcej? Przyszli emeryci, zanim podejmą decyzję o zakończeniu aktywności zawodowej chcieliby wiedzieć ile, co miesiąc dostaną na swoje konto z ZUS.

Krzysztof Mróz - fot. archiwumW czwartek odbędzie się kolejna sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas której radni mają przegłosować uchwałę przyznającą środki dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkach. Pierwotnie planowana do przeznaczenia na powyższy cel kwota w wysokości 5,5 mln zł została, z uwagi na epidemię koronawirusa, zmniejszona do 4,5 mln zł. Wśród 140 dofinansowanych projektów 7 realizowanych będzie na terenie powiatu kamiennogórskiego. Łączna kwota dofinansowania to 190 tys. zł.

Kamienna Góra - sesja

W związku z epidemią koronawirusa radni Kamiennej Góry zmienili terminy związane z przyjmowaniem wniosków do budżetu obywatelskiego na 2021 rok.

Kamienna Góra - sesja

Jednym z punktów porządku obrad dzisiejszej (środa, 27 maja) sesji rady miasta Kamienna Góra był projekt burmistrza dotyczący zmian zasad wykupu mieszkań komunalnych.

REKLAMA