aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

S3

Odcinek drogi S3 Bolków - Kamienna Góra Północ (Ptaszków) ma powstać do 29 sierpnia 2023 roku. Wykonawca chce wejść na teren budowy 16 marca 2020. Dzisiaj (środa, 19 czerwca) odbyło się spotkanie z mieszkańcami.

ZSZiO Kamienna Góra

W nowej formule ze względu na remont sali gimnastycznej odbyło się zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Uczniowie spotkali się nad zalewem.

19 wiata

Trzy wiaty turystyczne chce postawić Gmina Lubawka. Wiaty mają powstać na terenie wsi Jarkowice, Paczyn i Okrzeszyn.

Ostatni przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Opawie został przez burmistrz Ewę Kocembę unieważniony.

W Urzędzie Miasta i Gminy Lubawka otworzono oferty na realizację projektu Łączy nas Bóbr. Projekt został podzielony na trzy części. W każdym zakresie wykonawcy zaproponowali wyższe kwoty niż przeznaczył na nie urząd.

33 skontrolowanych kierowców i 18 nałożonych mandatów karnych to efekt działań kamiennogórskiej policji w ramach akcji „Prędkość” w dniu 17 czerwca.

zus Około 1,6 mln Dolnoślązaków lada dzień dostanie list z ZUS. W całym kraju przesyłki znajdzie aż 20,6 mln Polaków, którzy choć jeden grosz mają odłożony na swoim emerytalnym koncie. Część listów zostanie wysłanych w formie elektronicznej. Tak będzie w przypadku tych osób, które mają założone indywidualne konto na platformie elektronicznej ZUS. Zusowskie przesyłki zawierają informacje o tym ile pieniędzy mamy zgromadzonych na naszych kontach emerytalnych i jaka jest prognozowana wysokość naszej przyszłej emerytury, dlatego warto je przeczytać i sprawdzić, co się zmieniło od ubiegłego roku.

Kamienna Góra - ul. Waryńskiego

Około 21:20 we wtorek w środę (18 czerwca) służby ratunkowe zostały wezwane do groźnie wyglądającego pożaru mieszkania przy ulicy Waryńskiego w Kamiennej Górze.

18 drogi

Zakończył się audyt dróg powiatowych. Podczas X Sesji Rady Powiatowej radni zostali zapoznani z wynikami kontroli wszystkich (39) dróg powiatowych.

Wystąpienie radnej powiatowej na Sesji Rady Gminy Kamienna Góra w dniu 29 maja 2019 nie spodobało się członkom Zarządu Powiatu Kamiennogórskiego. Uwagę radnej zwrócił Andrzej Przybytek. Po jego wypowiedzi emocje musiała studzić przewodnicząca rady.