aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Sudecki Świat

W 2020 roku rozpoczęło się tworzenie nowej marki lokalnej na terenie Sudetów. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kwiat Lnu do współpracy zaprosiło m.in. kreatorkę produktów lokalnych, ekspertkę ds. marki lokalnej Olgę Gałek. W środę (22 września) odbyło się pierwsze wręczenie certyfikatów marki Sudecki Świat.

fot. policja Kamienna Góra

W dniu dzisiejszym (22 września br.) ok. godziny 03:00 nad ranem, policjantki z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, patrolujące gminę Marciszów, zauważyły na jednej z tamtejszych ulic pojazd m-ki KIA. Kierujący jest dobrze znany policjantom, więc zachodziło podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. W przeszłości był on już karany za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

fot. policja Kamienna Góra

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło o 21:30 na drodze krajowej nr 5 przy wjeździe do Marciszowa od strony Bolkowa.

policja Kamienna Góra

W dniu 20 września br. po godzinie 22:00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze otrzymali zgłoszenie, iż w jednej z miejscowości w gminie Kamienna Góra nietrzeźwy mężczyzna zakłóca spokój i ciszę nocną innym członkom swojej rodziny w ten sposób, że wszczął w stosunku do nich awanturę, podczas której krzyczał, był agresywny i wulgarny.

zus Tylko tydzień został właścicielom szkolnych sklepików i pilotom muzealnych wycieczek na wysłanie wniosku do ZUS. Właściciele sklepików mogą o końca września wystąpić do ZUS o zwolnienie z opłacania składek za okres od listopada 2020 do marca 2021 roku, a piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku.

straż pożarna Kamienna Góra

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu otwarte zostały oferty w przetargu na dostawę nowych wozów dla dolnośląskich strażaków. Jak podaje portal remiza.com.pl jeden z samochodów ma trafić do PSP Kamienna Góra.

policja Kamienna Góra

W piątek (17 września) około godziny 19:00 załoga pogotowia ratunkowego powiadomiła policjantów kamiennogórskiej drogówki, pełniących służbę w rejonie drogi krajowej nr 5 o kierowcy Opla, który jadąc za karetką w stronę Lubawki, wykonywał na drodze bardzo niebezpieczne manewry.

Chełmsko Śląskie spacer

W sobotę w Spacerze Historycznym po Chełmsku Śląskim wzięło udział kilkanaście osób, wśród nich turyści z Wrocławia i Jeleniej Góry, którzy przyjechali specjalnie na wydarzenie.

fot. policja

Wczoraj (niedziela, 19 września) kamiennogórscy policjanci prowadzili wzmożone działania w ramach akcji "Prędkość".

fot. archiwum

Do niecodziennego zdarzenia doszło około godziny 21 na przejeździe kolejowym w Lubawce. W szynobus uderzył samochód osobowy. Samochód odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowcy szukają policjanci.

Aktualizacja 19.09.2021.

REKLAMA

ds21