aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

IMGW-PIB wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 6:00 do 17:00 17 stycznia.

Jan Kasprzyk - prezes zarządu powiatowego OSP

W świetlicy w Opawie odbył się dzisiaj piąty zjazd oddziału powiatowego związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Strażacy wybierali władze powiatowe na kolejną pięcioletnią kadencję.

Młodszy inspektor Tomasz Kościcki

Od poniedziałku zmieni się zastępca komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze.

zus W Polsce działa prawie 3 mln firm, z czego 327 tys. prowadzących je osób korzysta z „Małego ZUS plus”. Przedsiębiorcy, którzy chcą dopiero w tym roku zacząć korzystać z tej ulgi powinni to zgłosić to w ZUS do 31 stycznia. Ci, którzy korzystali z ulgi w 2021 roku i nadal spełniają warunki, nie muszą tego zgłaszać ponownie.

fot. umwd

Ocena potrzeb medycznych Dolnoślązaków i tworzenie nowych programów profilaktycznych w zakresie ochrony zdrowia to główne zadania „Inkubatora Polityki Zdrowotnej” – projektu realizowanego we współpracy z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Dolny Śląsk jest pierwszym regionem w Polsce, który przystąpił do projektu podpisując dziś porozumienie z Agencją.

fot. itd

Kierująca samochodem osobowym znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Z kolei kierowca ciężarówki przewoził niesprawnym pojazdem stanowczo za dużo ziemi. Ładunek nie był też zabezpieczony plandeką. Wykroczenia popełnione na jednej z dróg powiatowych ujawnili inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

fot. policja Kamienna Góra

W dniu 11 stycznia br. w godzinach południowych kamiennogórscy policjanci, zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży odzieży na kwotę 505 złotych. Jak się okazało na „zakupy” wybrał się w towarzystwie znajomej, która była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.

fot. policja Kamienna Góra

Nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonej dla 22-letniego mężczyzny, który wszczął awanturę, dusił i uderzał partnerkę. Posiadał przy sobie narkotyki. Teraz odpowie przed sądem.

zus 36 tysięcy Dolnoślązaków, którzy dostają rentę lub emeryturę w wysokości od 4 920 do 12 800 zł dostanie w lutym zwrot nadpłaconego podatku. Odbędzie się to z urzędu i automatycznie, nie trzeba składać do ZUS żadnych wniosków.

fot. kas

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) prowadzili rutynową kontrolę przesyłek w jednej z firm kurierskich na terenie powiatu wrocławskiego.

REKLAMA