aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Chełmsko Śląskie - gminny Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj (piątek, 18 października) w szkole w Chełmsku Śląskim odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Chełmsko Śląskie

Realizatorzy inicjatywy Działaj Lokalnie w Lubawce „ Wspólnie dla Chełmska” Szczepan Zając i Damian Skorupiński kończą pracę nad projektem „ Historia nie skończona” .

Krzeszów - OSP

Strażacy z Krzeszowa pochwalili się dzisiaj powrotem do jednostki wyremontowanego wozu bojowego na podwoziu jelcza. Samochód przez pół roku przechodził gruntowny remont.

ZSS Kamienna Góra

Dzisiaj (czwartek, 17 października) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych realizowali projekt "Tworzymy jesienną spiżarnię", w ramach którego samodzielnie przygotowywali przetwory z warzyw według przepisów podpartych instrukcjami obrazkowymi.

Krzeszów - sadzenie krokusów

Z inicjatywy sołtysa Krzeszowa, w dniu dzisiejszym (czwartek, 17 października) uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej w Krzeszowie wraz z Patrycją Dąbrowską- Wiśniewską i B. Nowak w centrum Krzeszowa zasadzili dwa tysiące krokusów, które będą wiosenną ozdobą miejscowości.

Opawa

Dzisiaj (czwartek, 17 października) w Opawie odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę świetlicy. - Niemożliwe stało się możliwe - ocenił sołtys Piotr Król.

PP3 Kamienna Góra

Wczoraj (środa, 16 października) przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 3 w Kamiennej Górze świętowały "Dzień Drzewa".

Kamienna Góra - Papież Jan Paweł II

Dzisiaj (środa, 16 października) kamiennogórzanie świętowali 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II.

fot. ZSS Kamienna Góra

Dzisiaj (środa, 16 października) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze po raz kolejny odwiedzili Szkółkę Leśną w Krzeszowie. Tym razem uczestników w świat przyrody wprowadził - leśniczy Daniel, który ciekawie opowiadał o zwierzętach leśnych, ich mieszkaniach, sposobach życia, a także o darach i korzyściach płynących z lasu.

Pisarzowice

Dzisiaj (środa, 16 października) na sali gimnastycznej pisarzowickiej szkoły odbyło się Bicie Rekordu w Jednoczesnym Prowadzeniu RKO.