aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Przedwojów - Kamienna Góra

Kierowcy jeżdżący drogą przez Przedwojów (była droga krajowa nr 5) zauważyli zwrócili uwagę na różnicę w sposobie utrzymania odcinków zarządzanych przez miasto Kamienna Góra i gminę Kamienna Góra.

 

Po wybudowaniu nowej drogi krajowej nr 5 omijającej Przedwojów stary odcinek przekazany został gminom. Od wyjazdu z Kamiennej Góry do końca działek to droga zarządzana przez miasto Kamienna Góra. Dalej, przez Przedwojów, aż do skrzyżowania z drogą krajową nr 5, to odcinek gminy Kamienna Góra. Ten drugi fragment został w zeszłym roku wyremontowany.

Kierowcy zwrócili uwagę, że po ostatnich opadach śniegu oba odcinki znacznie różnią się w poziomie utrzymania. Miejski fragment jest już czarny, na gminnym zalega ubity śnieg i lód.

Gminni urzędnicy wiedzą o problemie. Zwrócili na tę sytuację uwagę firmie odpowiedzialnej za odśnieżanie tego odcinka. Okazało się, że wykonawca otrzymał złą mieszankę wykorzystywaną na posypywania nawierzchni. Wykonawca został zobowiązany do poprawy stanu utrzymywanego odcinka.

Zdjęcia wykonane 23 stycznia.

Przedwojów - Kamienna Góra

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez