aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
policja Kamienna Góra - narkotyki

Wczoraj (czwartek, 14 lutego) zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców Kamiennej Góry. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli znaczne ilości narkotyków.

policja Kamienna Góra

We wtorek (12 lutego) policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali 21-latka, który odpowiadać będzie m.in. za kradzież.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 1 - Przepis na chemięUczniowie 5 szkół z Dolnego Śląska otrzymali dofinansowanie w dziewiątej edycji konkursu "Projekt z klasą". Wśród laureatów, którzy otrzymają grant finansowy jest Szkoła Podstawowa nr 1 z Kamiennej Góry.

gmina Marciszów - kontrola policji

We wtorek (12 lutego) policjanci z Marciszowa na terenie swojej gminy zatrzymali 41-latka, mieszkańca gminy Kamienna Góra.

zusOd początku tego roku pacjenci i renciści mogą być zapraszani na badanie do lekarzy orzeczników także telefonicznie lub mailem. W ten prosty sposób Zakład może kontaktować się ze swoimi klientami pod warunkiem, że takie rozmowy telefoniczne są rejestrowane. Prawo dopuszcza także możliwość wysłania wezwania poprzez sms, a nawet wiadomość mailową.

Kamienna Góra - Przedszkole nr 2

Dzisiaj (środa, 13 lutego) w Przedszkolu nr 2 w Kamiennej Górze odbył się wielki bal przebierańców.

Kamienna Góra - Przedszkole nr 1

Wczoraj (wtorek, 12 lutego) w Przedszkolu nr 1 w Kamiennej Górze (ul. Spacerowa) odbył się bal karnawałowy.

Sanikom

Dzisiaj (wtorek, 12 lutego) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyło się spotkanie dotyczące aktualnej sytuacji prawnej dotyczącej gmin i przedsiębiorstw w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.

policja

Dwa patrole policji wezwane zostały w nocy z soboty na niedzielę (9/10 lutego) do jednego z lokali na terenie Lubawki. Zatrzymany 28-latek usłyszał szereg zarzutów.

policja

Wczoraj (niedziela, 10 lutego) policjanci zatrzymali 21-latka, który prowadził samochód pomimo cofnięcia prawa jazdy. Nie było to jedyne przestępstwo młodego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego.

policja Kamienna Góra

Wczoraj (niedziela, 10 lutego) na drodze wojewódzkiej nr 328 na terenie gminy Marciszów policjanci zatrzymali subaru. Kierowca przez trzy miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu.

Pisarzowice - zawody MDP

Dzisiaj (niedziela, 10 lutego) sala sportowa przy szkole w Pisarzowicach gościła członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Kamienna Góra. W ostatnim dniu ferii zimowych rozegrane zostały halowe zawody strażackie.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 17:00 10 lutego do 1:00 11 lutego.

Kamienna Góra - uszkodzone samochody

Już trzy samochody zostały dzisiaj (sobota, 9 lutego) uszkodzone przez przedmioty spadające z dachów. Do wszystkich zdarzeń doszło rano na terenie Kamiennej Góry.

Lubawka - e-book

W bibliotekach w Lubawce i Chełmsku Śląskim można skorzystać z oferty darmowego dostępu do ponad 20 tys. e-booków polskich i zagranicznych autorów. Publikacje udostęnia wypożyczalnia Legimi.