aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - koniec roku - Uniwersytet Trzeciego Wieku

W lubawskim Domu Kultury odbyło się dzisiaj (26 maja, sobota) uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Imprezami towarzyszącymi był występ grupy teatralnej seniorów oraz koncert Mirosława.

Dzisiaj (sobota, 26 maja) po godzinie 4 rano strażacy wezwani zostali do płonącego samochodu dostawczego w Lubawce.

Kamienna Góra - pl. Wolności 16

Miasto Kamienna Góra ogłosiło przetarg, w którym chce wyłonić wykonawcę remontów sześciu budynków wielorodzinnych w mieście.

Kamienna Góra - żłobek

Kamiennogórscy samorządowcy ogłosili przetarg na remont pomieszczeń żłobka działającego przy ul. Spacerowej.

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na remont, termomodernizację lubawskiego ratusza. Obie oferty były podobne, różniły się o 50 tys. zł.

Lubawka - ratusz

Został ogłoszony kolejny konkurs, w którym ma zostać wyłoniony sekretarz miasta Lubawka.

ZUSSwoje długi wobec ZUS powoli regulują mali przedsiębiorcy, u których zadłużenie na koncie powoduje wypadnięcie z ubezpieczenia, a co za tym idzie utratę prawa do bezpłatnego leczenia. To wcale nie oznacza, że wszystkie firmy pozbyły się długów. We Wrocławiu największym dłużnikiem jest firma, której dług wobec ZUS wynosi 23 196 287,18 zł, W Wałbrzychu jedno z przedsiębiorstw ma do spłacenia 7 680 000 zł a w Legnicy 2 227 110,01 zł. W całej Polsce zadłużonych jest 1 514 833 płatników na kwotę 30 082 973 184,03.

IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej

Kamiennogórscy policjanci biorą dzisiaj (piątek, 25 maja) udział w IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej zorganizowanym w Jaworze pod hasłem „Policja – Dzieciom”.

fot. via PTSM-JR

W dniu 24 maja 2018 roku uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na wycieczkę w ramach cyklu wycieczek ph. „Poznajemy powiat kamiennogórski” organizowanego dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

Okrzeszyn - cielak

Nie tylko w Czadrowie zagrożeniem dla bydła są wilki. Podobne zagrożenie pojawiło się w Okrzeszynie.

Marciszów - sesja rady

Głównym tematem dzisiejszej (czwartek, 24 maja) sesji rady Marciszowa była ocena wykonania budżetu za 2017 rok.

Aktualizacja 25.05.2018.

policja Kamienna Góra

Kamiennogórscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego kamiennogórskiego, który przyznał się do kradzieży w jednej z kamiennogórskich drogerii.

fot. via PTSM-JR

W dniu 23 maja 2018 roku uczniowie klasy VI b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze wyruszyli po raz pierwszy na szlaki turystyczne Parku Krajobrazowego Gór Sowich uczestnicząc w pieszej wycieczce krajoznawczo-przyrodniczej w ramach cyklu „W harmonii z przyrodą”. Cykl ten organizowany jest dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. via PTSM-JR

W dniu 22 maja 2018 roku uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w wycieczce autokarowo-edukacyjnej do Tajemniczego Podziemnego Miasta „Osówka”. zorganizowanej przez Zarząd Oddziału PTSM w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone przez przewodnika „Osówki Zdzisława Łazanowskiego. Cykl wycieczek autokarowo-edukacyjnych organizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego na okres od godz. 13:00 dnia 23.05.2018 do godz. 21:00 dnia 23.05.2018.