aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - ul. Kościuszki

Na skrzyżowaniu ul. gen. J. Hallera i T. Kościuszki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu pracują ratownicy (godz. 19:10).

Legnica

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 7 XI katechetka z Gimnazjum nr 1 w Kamiennej zorganizowała wycieczkę do Legnicy. Celem wyjazdu było poznanie historii i zabytków stolicy naszej diecezji, którą już w VIII wieku zamieszkiwali Słowianie.

fot. PTSM-JR

W dniu 9 listopada 2018 roku uczniowie I a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na ciekawą lekcję przyrodniczą w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra. Cykl terenowych lekcji przyrodniczych organizowany jest dla młodych mieszkańców naszego miasta przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

zus Dwa miesiące zostały właścicielom firm na wpisanie się do rejestru przechowawców akt osobowych i płacowych. Jeśli tego nie zrobią mogą dostać karę do 100 tysięcy złotych. Tyle kary, za przechowywanie dokumentów pracowniczych bez wymaganych uprawnień - przewidują przepisy, które zaczynają obowiązywać już 1 stycznia 2019 roku.

PP1 Kamienna Góra

W Przedszkolu Publicznym Nr 1 im. "Czterolistnej Koniczynki" w Kamiennej Górze (ul. Spacerowa) odbył się XV Przedszkolny Przegląd Poezji.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 1

Święto Niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 z Kamiennej Góry obchodziła dzisiaj (piątek, 9 listopada) podczas uroczystości na szkolnym boisku.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

Dzisiaj (piątek, 9 listopada) ulicami Kamiennej Góry przeszedł marsz z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Ogólnokształcących

Dzisiaj (piątek, 9 listopada) z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących uczestniczyła w okolicznościowym koncercie.

fot. PTSM-JR

W dniu 7 listopada 2018 roku uczniowie I c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na ciekawą lekcję przyrodniczą w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra. Cykl terenowych lekcji przyrodniczych organizowany jest dla młodych mieszkańców naszego miasta przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. użyczone

Na drodze krajowej nr 5, na odcinku między centrum Lubawki a granicą, doszło dzisiaj (czwartek, 8 listopada) około godziny 17:45 do kolizji dwóch samochodów osobowych.

gmina Kamienna Góra - sesja

Dzisiaj (czwartek, 8 listopada) radni gminy Kamienna Góra spotkali się na ostatniej w siódmej kadencji sesji rady. Głównym tematem obrad było podsumowanie kadencji 2014-18.

Kamienna Góra - Eko-historia - ZSO

Dzisiaj (środa, 7 listopada) na skwerze przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze posadzony został klon jawor. Drzewko upamiętniać będzie obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

fot. PTSM-JR

W dniu 6 listopada 2018 r. uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze korzystając z bardzo ładnej „złotej jesieni” uczestniczyli w krótkiej wycieczce przeprowadzonej w ramach regionalnych lekcji przyrodniczych organizowanych dla młodych mieszkańców naszego miasta przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. użyczone

Zofia i Antoni Fecko 27 października obchodzili 60-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza.

policja Kamienna Góra

Zakończyła się tegoroczna akcja Znicz. Policja prowadziła ją od 31 października do 4 listopada. Policjanci skupili się na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonie cmentarzy.