aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via PTSM-JR

W dniu 20 listopada 2017 roku uczniowie dwóch klas V a oraz VII a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w lekcji zamkowej w Zamku Książ przeprowadzonej w ramach cyklu wycieczek ph. „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody” organizowanym dla młodych mieszkańców naszego miasta przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Szarocin

Uwaga kierowcy, miejscami drogi na terenie powiatu kamiennogórskiego są śliskie. Dochodzi do kolizji.

Aktualizacja 12:29

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 2 - Wieczór z pieśnią polską

Dzisiaj (środa, 22 listopada) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się Wieczór z pieśnią polską. Uroczystość zorganizowano z okazji niedawnego Święta Niepodległości.

Samuel Nowakowski w sądzie, fot. archiwum

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, w dniu 22 listopada 2017 roku Sąd Najwyższy oddalił w całości, jako oczywiście bezzasadną, kasację obrońcy skazanego Samuela Nowakowskiego od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w sprawie zabójstwa 10-letniej dziewczynki w Kamiennej Górze w sierpniu 2015 roku.

Kamienna Góra - pożar

Do groźnego pożaru doszło dzisiaj (środa, 22 listopada) wieczorem w centrum Kamiennej Góry. Pożar wybuchł na klatce schodowej wielorodzinnego budynku.

zusDo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały, że osoby podszywające się pod pracowników ZUS proponują spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE.

fot. policja Wałbrzych

W sobotę (18 listopada) tuż po południu na drodze Kamienna Góra - Jaczków doszło do zdarzenia z udziałem 40-latka kierującego mazdą.

policja LubawkaLubawscy policjanci zatrzymali młode małżeństwo podejrzane o przywłaszczenie i sprzedanie wyposażenia mieszkania znajdującego się na terenie gminy Lubawka.

Kamienna Góra - most ul. Broniewskiego - Kaufland

W piątek (17 listopada) w kamiennogórskim sądzie zapadł pierwszy, nieprawomocny wyrok, w sporze między Urzędem Miasta a Towarzystwem Budownictwa Społecznego w sprawie mostu łączącego budynki TBS przy ul. Broniewskiego w Kamiennej Górze z działkami przy Kauflandzie.

fot. via Szkoła Podstawowa 2 Kamienna Góra

Dzisiaj (poniedziałek, 20 listopada) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tkaczy Śląskich w Kamiennej Górze przyłączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

fot. Zbigniew Piepiora

W sobotę (18 listopada) odbyło się sympozjum z okazji 200-lecia zorganizowanego przewodnictwa w Sudetach 1817-2017 pod hasłem: „Od tragarzy lektyk do profesjonalnych przewodników”. Wydarzenie miało miejsce w auli jeleniogórskiego Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zostało zorganizowane przez Koło Przewodników Sudeckich (KPS) przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze i UE we Wrocławiu WEZiT w JG.

droga

Uwaga kierowcy i piesi, część dróg, ulic i chodników na terenie powiatu kamiennogórskiego pokryta jest cienką warstwą lodu.

Jedna droga z terenu powiatu kamiennogórskiego znalazła się na wstępnej liście rankingowej „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Kamienna Góra - Al. Wojska Polskiego - przystanek

Zgodnie z zapowiedzią na nowym przystanku autobusowym przy Al. Wojska Polskiego zamontowane zostały ławki.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla Sudety i Przedgórze Sudeckie na okres od godz. 09:00 dnia 19.11.2017 do godz. 09:00 dnia 20.11.2017.

{jcomments on}Rajd Arado 2016

Wycieczki organizowane przez PTSM w 2017 roku.