aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Brutal Assault 2015

Marduk ma status jednej z największych i najbardziej znanych grup blackmetalowych. Album „Panzer Division Marduk” z 1999 r. wytyczył nowe standardy w szybkości i intensywności black metalu. Do najbardziej znanych utworów Marduk należą „The Black”, „Burn My Coffin”, „Materialized In Stone” z początkowego okresu kariery zespołu oraz „Slay The Nazarene”, „Panzer Division Marduk”, „Azrael” czy „Throne Of Rats” z płyt późniejszych.


 
W roku 2003 po 8 latach współpracy z zespołu odszedł wokalista Legion. Zastąpił go lider formacji Funeral Mist – Arioch, w Marduk posługujący się pseudonimem Mortuus. Z nim w składzie zespół nagrał swój dziewiąty studyjny album pt. „Plague Angel”, na którym znalazł się między innymi utwór o powstaniu warszawskim, zatytułowany „Warschau”. Po jego wydaniu zespół udał się w ogólnoświatową, ponadroczną trasę koncertową Deathmarch 2004/2005. W ramach tej tej trasy zespół zagrał również koncert w Warszawie, uwieczniony na trzeciej po „Live In Germania” (1997) i „Infernal Sternal” (2000) płycie koncertowej, pt. „Warschau”.
 
Jesienią 2006 roku ukazało się dwupłytowe DVD „Blood Puke Salvation”, dokumentujące przebieg trasy Deathmarch 2004/2005 i zawierające dodatkowe materiały, w tym wywiady i teledyski. W listopadzie 2006 nastąpiła zmiana składu, z zespołu odszedł perkusista Emil Dragutinović, którego na początku 2007 roku zastąpił Lars Broddesson. Dragutinović zagrał jednak jako muzyk sesyjny na dziesiątej studyjnej płycie zespołu, zatytułowanej „Rom 5:12”, która ukazała się w roku 2007. Partie perkusji na trzech z dziesięciu utworów na płycie (Imago Mortis, Accuser/Opposer oraz Womb of Perishableness) zagrał J. Gustaffson. Na płycie gościnnie pojawili się wokalista irlandzkiego Primordial, Naimhass Nemtheanga, w utworze „Accuser/Opposer” oraz były wokalista Marduk, Joakim Gothberg, w utworze „Cold Mouth Prayer”. Po wydaniu płyty zespół udał się na kilka tras koncertowych po całym świecie. Jesienią 2009 roku wydany został jedenasty album zespołu – „Wormwood”. Nagrania były promowane podczas trasy koncertowej Funeral Nation 2009/2010.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez