aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

AptekaKLUB A`PROPOS w Wałbrzychu (ul. Wieniawskiego 82) zaprasza na koncert zespołu Apteka organizowany w ramach cyklu Kultowe Granie w A'propos.Koncert rozpocznie się 15 stycznia (piątek) o godzinie 20:00. Bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 35 zł.

Apteka – polski zespół rockowy. Powstał w 1983 roku w Gdyni z inicjatywy Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego.

APTEKA Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia, stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA…”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live’92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych.

APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.

APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe.

Jędrzej „Kodym” Kodymowski: „Zespół grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema (…)”.

Obecny skład:
Jędrzej „Kodym” Kodymowski – gitara, śpiew
Kamila Bilińska – bas
Karol Kropiewski – perkusja

Fanpage: https://www.facebook.com/aptekaband

Apteka

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez