aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Przedwojów

W sobotę (15 grudnia) Koło Gospodyń Wiejskich z Przedwojowa oraz zespół "Złote Nutki" uczestniczyli w prezentacji Tradycyjnych Stołów Wigilijnych we Wrocławiu.

Kamienna Góra - jarmark bożonarodzeniowy

Na kamiennogórskim rynku rozpoczął się dzisiaj (poniedziałek, 17 grudnia) Jarmark Bożonarodzeniowy. Imprezę rozpoczęły dzieci z kamiennogórskich przedszkoli.

Kamienna Góra - teatr

Dzisiaj (niedziela, 16 grudnia) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza wystąpił teatr Herbi.

Pisarzowice - spotkanie przy wigilijnym stole

Dzisiaj (sobota, 15 grudnia) w Pisarzowicach odbyło się spotkanie świąteczne mieszkańców gminy Kamienna Góra. Dziesięć sołectw i stowarzyszeń przygotowało potrawy na konkurs.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

Dzisiaj (piątek, 14 grudnia) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyła się promocja książki „Śląskie Niebo Jürgena Gretschela“.

Kamienna Góra - Książka od Serca

Rozpoczął się kiermasz książek i płyt organizowany przez uczniów ZSO w Kamiennej Górze pod hasłem "Książka od Serca".

Kamienna Góra - Przedszkole nr 2

Dzisiaj (czwartek, 13 grudnia) w Przedszkolu nr 2 w Kamiennej Góry podsumowany został tegoroczny konkurs świąteczny. Zgłoszone na konkurs prace będzie można kupić podczas kiermaszu, który w przedszkolu odbędzie się w poniedziałek, wtorek i środę.

Brutal Assault przedstawia oryginalne video BEHEMOTH! nakręcone podczas tegorocznej edycji festiwalu. Obscure Promotion zaprasza na koncert Behemoth, Wolves In The Throne Room i At the Gates, który odbędzie się już 12 stycznia w Pradze. Ecclesia Diabolica Evropa 2019 | Prague. Bilety: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/167 

Pisarzowice - We wish you a Merry Christmas

We wish you a Merry Christmas, tegoroczna edycja Gminnego Konkursu Piosenki Świątecznej przeszła do historii. We wtorek (11 grudnia) na scenie CBK w Pisarzowicach wystąpiło 75 uczniów z czterech gminnych szkół – Krzeszowa, Szarocina, Ptaszkowa i Pisarzowic.

Lubawka - Stereo Naked  - WOŚP

W tym roku Dom Kultury w Lubawce wyjątkowo wcześnie zacznie grę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 21 grudnia będzie można wesprzeć finał akcji.

Kamienna Góra - Árstíðir - fot. A. Kędzia

Wczoraj (czwartek, 6 grudnia) w sali witrażowej zagrała grupa Árstíðir.

WOŚP - Kamienna Góra

Kamiennogórski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął zbiórkę przedmiotów, które trafią na licytację 13 stycznia 2019 roku. Sztab można również wesprzeć przesyłając pieniądze.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 1 - V Jesienne Prezentacje

Wczoraj (piątek, 30 listopada) w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze odbyły się V Jesienne Prezentacje.

Lubawka - Jarmark Bożonarodzeniowy

Dzisiaj (sobota, 1 grudnia) tuż po godzinie 14, Orkiestra Dęta przyprowadziła na lubawski rynek Mikołaja. Muzycy szli na początku skromnej parady, która wyruszyła spod Domu Kultury.

WOŚP Marciszów

Po pięciu latach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraca do Marciszowa. Mieszkańcy, podobnie jak w całej Polsce, zagrają 13 stycznia 2019 roku, w ramach 27 finału.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim