aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - wędkarze - dyscyplina rzutowa

Dzisiaj (niedziela, 27 maja) na stadionie w Lubawce młodzi wędkarze szkolili się w dyscyplinie rzutowej. Instruktorem był Andrzej Ulanowski zastępca przewodniczącego Rady ds. Młodzieży Zarządu Głównego PZW, inspektor młodzieży, trener dyscypliny rzutowej.

Lubawka - koniec roku - Uniwersytet Trzeciego Wieku

W lubawskim Domu Kultury odbyło się dzisiaj (26 maja, sobota) uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Imprezami towarzyszącymi był występ grupy teatralnej seniorów oraz koncert Mirosława.

Lubawka - turniej tenisa

Dzisiaj (sobota, 26 maja) na kortach w Lubawce rozegrany został Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce.

Chełmsko Śląskie - Zgoda

Dzisiaj (sobota, 26 maja) na rynku w Chełmsku Śląskim wystąpił miejscowy zespół Zgoda.

Dzisiaj (sobota, 26 maja) po godzinie 4 rano strażacy wezwani zostali do płonącego samochodu dostawczego w Lubawce.

Kamienna Góra - pl. Wolności 16

Miasto Kamienna Góra ogłosiło przetarg, w którym chce wyłonić wykonawcę remontów sześciu budynków wielorodzinnych w mieście.

Kamienna Góra - żłobek

Kamiennogórscy samorządowcy ogłosili przetarg na remont pomieszczeń żłobka działającego przy ul. Spacerowej.

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na remont, termomodernizację lubawskiego ratusza. Obie oferty były podobne, różniły się o 50 tys. zł.

Lubawka - ratusz

Został ogłoszony kolejny konkurs, w którym ma zostać wyłoniony sekretarz miasta Lubawka.

 XII Konkurs Muzyczny "Wartości narodowe w muzyce polskiej"

Dzisiaj (piątek, 25 maja) w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze odbył się XII Konkurs Muzyczny "Wartości narodowe w muzyce polskiej".

ZUSSwoje długi wobec ZUS powoli regulują mali przedsiębiorcy, u których zadłużenie na koncie powoduje wypadnięcie z ubezpieczenia, a co za tym idzie utratę prawa do bezpłatnego leczenia. To wcale nie oznacza, że wszystkie firmy pozbyły się długów. We Wrocławiu największym dłużnikiem jest firma, której dług wobec ZUS wynosi 23 196 287,18 zł, W Wałbrzychu jedno z przedsiębiorstw ma do spłacenia 7 680 000 zł a w Legnicy 2 227 110,01 zł. W całej Polsce zadłużonych jest 1 514 833 płatników na kwotę 30 082 973 184,03.

IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej

Kamiennogórscy policjanci biorą dzisiaj (piątek, 25 maja) udział w IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej zorganizowanym w Jaworze pod hasłem „Policja – Dzieciom”.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze zaprasza na Festyn Rodzinny. Impreza odbędzie się 30 maja. Początek zaplanowano na godzinę 14:30.

Chełmsko Śląskie - Dzień Matki - koncert

Uroczystym koncertem (czwartek, 24 maja) uczcili święto mam uczniowie szkoły z Chełmska Śląskiego.

Okrzeszyn - cielak

Nie tylko w Czadrowie zagrożeniem dla bydła są wilki. Podobne zagrożenie pojawiło się w Okrzeszynie.