aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

mpwik 145Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zatrudni elektryka.

Elektryk
- pracownik fizyczny
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
ul. Zamkowa 3
58-400 Kamienna Góra

Twój zakres obowiązków
• prowadzenie czynności eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych niskiego i średniego napięcia (m.in. rozdzielnie zasilające, instalacje zasilające obiekty, sieci zasilające wewnątrzzakładowe)
• utrzymanie w pełnej sprawności, przy zapewnieniu wysokich standardów BHP, w zakresie elektrycznym maszyn i urządzeń zainstalowanych na obiektach, instalacji zabezpieczających i ochronnych, układów pomiarowych wielkości elektrycznych i innych podległych utrzymaniu ruchu
• realizacja działań wynikających z prewencyjnego planu przeglądów, w tym współpraca w zakresie elektrycznym z brygadami automatyków i mechaników przy realizacji prac planowych
• wyszukiwanie i usuwanie awarii i uszkodzeń instalacji oraz urządzeń elektrycznych
• wykonywanie prac elektromonterskich w obiektach infrastruktury sieciowej (przepompownie, rozdzielnie, szafy sterownicze, armatura pompowa);
• dbanie o właściwy stan techniczny maszyn i urządzeń na obiekcie przepompowni ścieków
• obsługa stacjonarnych, przewoźnych i przenośnych agregatów prądotwórczych
• obsługa urządzeń transportu bliskiego suwnice - ogólnego przeznaczenia
• diagnozowanie stanu technicznego instalacji elektrycznych na podstawie oględzin i pomiarów rezystancji, uziemień, rezystancji liniowych oraz skuteczności ochrony przeciwporażeniowej, współpraca przy wykonywaniu pomiarów elektrycznych do 1kV
• dbanie o bezpieczeństwo pracy, przestrzeganie procedur oraz instrukcji

Nasze wymagania
• wykształcenie min. zawodowe o profilu elektryk (lub elektromonter)
• min. dwa lata pracy w zawodzie elektryka, z doświadczeniem w pracach na rozdzielniach niskiego napięcia (do 1kV) i średniego napięcia (do 6kV w tym, prace łączeniowe na pisemne polecenia wykonania prac w rozumieniu Ustawy Prawo Energetyczne i przepisy pokrewne)
• posiadanie świadectwa kwalifikacyjne grupy G-1 elektroenergetyczne (min. w zakresie „Eksploatacja” na zakres napięć powyżej 1 kV)
• umiejętność czytania i rozumienia rysunku technicznego, schematów elektrycznych i dokumentacji technicznej
• doświadczenie w obsłudze i pracy z agregatami prądotwórczymi
• znajomość układów rozdzielni napięć (ŚN i nN)
• dyspozycyjność – gotowość do pracy w cyklu 2 zmianowym wraz z pełnieniem dyżurów domowych
• brak przeciwwskazań do prac na wysokości (powyżej 3m)
• łatwość przyswajania wiedzy, gotowość do podnoszenia kwalifikacji
• umiejętność pracy w zespole, inicjatywa, zaangażowanie, komunikatywność oraz sumienność

Mile widziane
• posiadanie prawa jazdy (kategorii B)
• doświadczenie w wykonywaniu pomiarów elektrycznych
• doświadczenie w zakresie układów automatyki i zabezpieczeń
• doświadczenie przy obsłudze i konserwacji urządzeń transportu bliskiego

To oferujemy
• pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
• zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
• pełny etat
• pakiet dodatkowych świadczeń pracowniczych

Do zgłoszenia rekrutacyjnego winna być dołączona podpisana załączona do ogłoszenia klauzula, a dodatkowo w CV należy umieścić oświadczenie niniejszej treści:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. przy procesie rekrutacyjnym na aplikowane przeze mnie stanowisko"

- klauzula informacyjna