Print

logo mkidn„Dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

 

W piątkowy wieczór (09.10.2020 r.), w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim, nastąpiło podsumowanie Warsztatów fotograficznych oraz otwarcie Wystawy zdjęć, jakie zostały nagrodzone w przeprowadzonym Konkursie fotograficznym, wieńczącym zajęcia z zakresu zdobywania i ugruntowania wiedzy oraz umiejętności fotograficznych.

Uczestnicy zajęć warsztatowych podejmowali próby ujęcia w fotografii dwóch obszarów tematycznych:
I „Len i zioła w fotografii” (różnorodność i bogactwo świata przyrody)
II „ Lniana dama - portret” ( piękno postaci w lnianym stroju).

Konkurs rozstrzygnięto następująco:
1 nagroda - Maja Zdziebłko
2 nagroda - Wiktoria Poręba

Wyróżnione za ogromny wkład, zaangażowanie i uczestniczenie w zajęciach warsztatowych oraz udział w konkursie zostały również: Maria Mrowca, Wiktoria Borys i Dominika Dominiak.

Eksponowane prace na Wystawie zatyt.: „Dziedzictwo kulturowe Chełmska Śląskiego w fotografii” urzekły swoją prostotą, niebywałą estetyką oraz siłą przekazu. Przedstawiciele lokalnej społeczności jednomyślnie stwierdzili, że zdjęcia ujęły ich serca skłaniając jednocześnie do refleksji.

Wystawa fotograficzna, Konkurs oraz Zajęcia warsztatowe zostały przeprowadzone w ramach zadania pn.: „Wzorzysta tkanina dla pokolenia – przywracanie znaczenia dziedzictwa kulturowego w regionie” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy” w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja Kulturalna”, którego celem jest wspieranie działań z zakresu edukacji kulturalnej, ważnych dla rozwoju kapitału społecznego.

Teresa Sobala
Prezes
Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy

Stowarzyszenie "Tkacze Śląscy"