Print

fot. wp

Krokodyl dla chłopca, a kaczuszka dla dziewczynki? Wcale nie musi tak być. Wybór fasonów kaloszy dla dzieci zdecydowanie powinien być zgodny z preferencjami ich późniejszego użytkownika. Dlatego kalosze dziecięce to przeróżne modele i stylizacje, które zawsze trafią w często niezdecydowane gusta dziecięce. Dokonajmy wyboru wspólnie z dzieckiem - to przecież może być świetna zabawa.

Pan tygrys i pani zebra spotkali się z krokodylem

Mniejszym dzieciom zdecydowanie bliższe będą fasony przypominające ich ulubione postacie z bajek czy kreskówek. Bo okazuje się, że kalosze dla dzieci mogą być zgrabną biało-czarną zebrą z zimnym od wody nosem oraz czerwonym językiem, jasnoróżowym konikiem lub może jednorożcem ze zdziwionym spojrzeniem, dumnym panem tygrysem, sprytnym szaro-niebieskim wilkiem, słodką kaczuszką lub znudzonym, zielonym krokodylem z żółtymi zębami. Każde to sympatyczne zwierzątko można oczywiście bezpiecznie zanurzyć w kałuży i urządzić z nim wyjątkową zabawę. Oprócz takich modeli dziewczynki mogą również wybierać w innych wzorach i kolorach. Dla nieco starszych dzieci możemy zdecydować się na fasony w jednolitym kolorze. Żółte, czerwone, różowe, zielone, niebieskie, czarne - pozwól dziecku wybrać samodzielnie. W końcu to ono będzie nosiło te przewidziane na różnorodne pogody gumowce dla dzieci. Dlaczego warto postawić na wyrazisty i ciepły kolor? Przynajmniej będziemy dobrze widzieć, w jak głębokich kałużach nurza się dziecko, i czy jego stopy są jeszcze bezpieczne od wody.

Kalosze dziecięce - pomysł całoroczny

Jeśli nasze dziecko szczególnie lubi aktywność na świeżym powietrzu, powinniśmy je również odpowiednio zabezpieczyć przed chłodem i przemoczeniem. Przebywanie na powietrzu w różnych temperaturach to gwarancja sprawnego układu odpornościowego. Drobna mżawka też wcale nie musi być groźna, a zabawa w kałużach z parasolami to często jedna z najbardziej ulubionych. Kolorowy parasol, płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze dla dzieci z ocieplaczem to gwarancja, że stopy dziecka pozostaną suche i zabezpieczone przed utratą ciepła. Jest to szczególnie ważne w okresach późnojesiennych oraz wczesnowiosennych. Dlatego gumowce dla dzieci to często obuwie całoroczne. Mamy pewność, że podczas zabawy w wodzie stopy nie przemarzną. To także obuwie, które najłatwiej utrzymać w czystości. Błoto, piasek czy zbutwiałe trawy i liście łatwo z gumowego buta usunąć. Wystarczy przepłukać bieżącą wodą. Warto również pamiętać, że kalosze dziecięce ochraniają nie tylko stopy, ale także część łydki oraz ubranie, głównie nogawki spodni. Są więc idealnym rozwiązaniem na spacery po mokrych lasach, łąkach i podwórkach, a nawet plażach.

Ocieplacz - czyli skarpeta w gumowcu

Kalosze dla dzieci wyposażone są w specjalny dodatek. Jest to ciepły ochraniacz, który wygląda jak nieco grubsza skarpeta. Dzięki temu gumowce dla dzieci mogą być noszone również podczas chłodniejszych dni. Ocieplacz łatwo wyciągnąć z buta i warto to robić, gdy na zewnątrz jest ciepło. Wykonane są z bezpiecznych i przyjemnych w dotyku materiałów, które znacznie podnoszą komfort noszenia. Wywijane krótkim mankietem na wierzch obuwia stanowią ciekawie połączoną całość kolorystyczną. Skarpetę, tak jak i kalosze dziecięce, łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy wyjąć i delikatnie wyprać. Ważna uwaga - kalosz bez ocieplacza jest o 5 milimetrów większy. Adidasy czy inne obuwie w spacerach po mokrych lasach są niepraktyczne. Szybko przemakają, a stopa marznie. Kalosze dla dzieci to zdecydowanie najlepszy wybór. Bogatą ofertę kaloszy dla dzieci możemy obejrzeć w internetowym sklepie e-butydladzieci.pl pod adresem: https://e-butydladzieci.pl/i3-Kalosze.html

Aby nogi odpoczywały

Gumowce dla dzieci zostały wykonane z lekkich i elastycznych materiałów. Dzięki temu dziecko nie zmęczy szybko nóg. Na pewno sami wiemy, jak męczące jest chodzenie w ciężkich butach, szczególnie gdy to długie wędrówki. Lekkie i elastyczne kalosze dziecięce to gwarancja długich spacerów bez marudzenia i narzekania na buty. A to ma duże znacznie głównie wśród mniejszych dzieci. Kalosze dla dzieci mają również wygodną podeszwę, co jeszcze bardziej ułatwia chodzenie. Wykonane są z bezpiecznych materiałów. Nie musimy się więc obawiać, że wystąpi uczulenie lub podrażnienie. Są to zdecydowanie najlepsze dowody na to, że gumowce dla dzieci to wygodne i uniwersalne obuwie całoroczne.