aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Katharsis

KATHARSIS Salon Zdrowia i Urody
58-400 Kamienna Góra
tel 665 408 456
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CZYM JEST KRIOLIPOLIZA?

Kriolipoliza jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej.
Zadaniem kriolipolizy jest bezinwazyjne I kontrolowane niszczenie komórek tłuszczowych bez uszkadzania sąsiednich tkanek. Cel zabiegu to przede wszystkim ochłodzenie, przemrożenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie. Do obszaru zabiegowego zostaje przyłożona specjalna głowica zasysająca problemowe miejsce. Intensywne chłodzenie komórek tłuszczowych powoduję ich rozpad. Efektem jest rozkład, którego produktem końcowym jest glicerol. Zostaje wychwycony przez wątrobę i przemieniany w glukozę. Następnym zjawiskiem jest krystalizacja lipidów. Zamrożone komórki są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki temu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje. Pierwsze wyraźne rezultaty widać już po 2 - 3 tygodniach.

Kamienna Góra - Katharsis 

Kriolipoliza – miejsca zabiegowe
- brzuch
- boczki
- uda wewnętrzne I zewnętrzne
- fałdy przy biustonoszu I na plecach
- kolana
- ramiona
- podwójny podbródek

Kriolipoliza – Efekty zabiegu
Jeden zabieg kriolizy pozwala na zredukowanie 20-40% tkanki tłuszczowej. W razie potrzeby kriolipolizę można wykonywać w seriach 2-5 zabiegów, przeprowadzanych w odstępie 1 miesiąca. Pierwsze rezultaty widoczne są po około 2-3 tygodniach od poddania się zabiegowi. Ostateczny efekt można zaobserwować zwykle po około 6 tygodniach. Komórki tłuszczowe, które zostały zniszczone podczas zabiegu, są w pełni usuwane z organizmu i nie podlegają procesom regeneracyjnym. Oznacza to, że obszar ciała, który został poddany kriolipolizie, zostaje wyszczuplony na stałe. Nawet w przypadku przybrania na wadze, ryzyko pojawienia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w tym miejscu jest znacznie mniejsze.

Kriolipoliza – wskazania do zabiegu
Zabieg kriolipolizy polecany jest szczególnie osobom o normalnej budowie ciała, z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, który jest odporny na działanie diet i ćwiczeń fizycznych. Warto pamiętać, że sama kriolipoliza nie może stanowić metody walki z dużą nadwagą lub otyłością.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?
Pojedynczy zabieg naszym urządzeniem trwa tylko około 30 - 35 minut. Ze względu na zastosowane turbo głowice ze specyfikacją mrożenia w stsytemie serround 360 stopni z tempraturą do -10 stC.
W tym czasie skóra w miejscu poddawanemu zabiegowi zabezpieczna jest specjalną membraną przewodzącą zimno I chroniącą inne tkanki przed odmrożeniem. Następnie przykłada się do niej jedną z głowic, która zasysa i wymraża skórę. Temperatura, jaką osiągają tkanki, jest stale monitorowana dzięki czujnikom wbudowanym w urządzenie. Po około 3 dniach od zabiegu w tkance tłuszczowej rozpoczyna się kontrolowany proces zapalny – komórki zostają uszkodzone i wydalone z organizmu.

Po zabiegu kriolipolizy mogą wystąpić następujące niedogodności:
- zaczerwienienia i zasinienia pojawiające się w miejscu zabiegu – zwykle ustępują one po kilku godzinach.
- zanik czucia i odrętwienie – objaw ten zanika po kilku godzinach.
- Miejscowy krwiak (bardzo rzadko) – najczęściej ulega wchłonięciu w ciągu kilku dni.
- Obrzęk i ból – dolegliwości te nie trwają zwykle dłużej niż 48 godzin.

Kamienna Góra - Katharsis

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU KRIOLIPOLIZY
- problemy z wątrobą,
- niewydolność nerek, kamica
- choroba Raynaud’a,
- pokrzywka na skutek działania niskiej temperatury na skórę,
- hipoproteinemia,
- nietolerancja krioterapii,
- zaawansowana cukrzyca,
- gorączka,
- nowotwory,
- infekcja,
- ciąża lub laktacja,
- zapalenie skóry ( w tym trądzikowe zmiany ropne )
- egzema,
- Aids,
- rozstępy i blizny (w obszarze zabiegowym mogą ulec pogorszeniu),
- blizna po cięciu cesarskim,
- opalanie lub inny zabieg z wykorzystaniem UVA mniej niż 5 dni przed zabiegiem,
- usuwanie owłosienia laserem lub IPL w obszarze zabiegowym
- żylaki naczyniaki w miejscu zabiegu, skłonnośc do pękających naczyń

 

REKLAMA

ds21