aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Ogrodzenia tymczasowe są wykorzystywane na placach budowy, aby zabezpieczyć teren lub podczas wydarzeń plenerowych, gdzie zapewniają bezpieczeństwo określonej grupie osób. Można wyróżnić trzy podstawowe typy tych ogrodzeń: ażurowe, pełne oraz specjalne. Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia jest uzależniony od jego późniejszego przeznaczenia i rodzaju gruntu.

 

Ogrodzenia tymczasowe ażurowe

Ogrodzenia ażurowe składają się z prostokątnych profili wykonanych z cynkowanych rur, a także z siatki o różnych rozmiarach oczek, znajdującej się pomiędzy bokami profilu. Wyróżnia je stosunkowo nieduża waga, przez co są mobilne i proste w montażu. Można dowolnie łączyć je ze sobą specjalnymi klamrami. Ogrodzenia z mniejszym prześwitem siatki są cięższe, ale równocześnie mniej transparentne i trudniej jest się po nich wspiąć. Takie modele świetnie sprawdzą się podczas zabezpieczenia koncertów lub festiwali. Większy prześwit siatki gwarantuje lekkość modułów, dzięki czemu ogrodzenie tego typu może zostać z powodzeniem wykorzystane wszędzie tam, gdzie konieczny jest szybki montaż lub demontaż oraz konieczny jest duży przepływ powietrza, np. w ogrodach lub parkach, do wydzielenia przestrzeni, na której znajdują się rośliny. 

Ogrodzenia tymczasowe pełne

Ogrodzenia pełne to prostokątne profile, które wewnątrz są całkowicie wypełnione blachą. Można je łączyć w dowolny sposób specjalnymi klamrami. Jest to rozwiązanie cięższe od ogrodzeń ażurowych, jednak ze względu na brak prześwitów pozwala zachować większą prywatność oraz bezpieczeństwo ogrodzonego terenu. Panele ogrodzeniowe tego typu stwarzają doskonałą przestrzeń pod banery i plakaty reklamowe. Podpory przy modułach zapewniają wysoki opór względem podmuchów wiatru. Ogrodzenia tymczasowe pełne znajdą zastosowanie jako ochrona na placach budowy, imprezach masowych czy na terenach przemysłowych.

Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Ogrodzenia tymczasowe specjalne

Tymczasowe ogrodzenia specjalne to szeroka grupa produktów o różnorodnym zastosowaniu. Należą do niej ogrodzenia drogowe, barierki policyjne, a także bariery zaporowe. Wykorzystuje się je zarówno do ochrony obiektów, jak i do kierowania ruchem na placach budowy lub terenach przemysłowych. Ogrodzenia te wykonane są w różnych kolorach, aby móc dowolnie dopasować je do danych potrzeb.

Jeżeli zastanawiasz się jak wybrać dobrego producenta ogrodzeń, powinieneś zwrócić uwagę na jego doświadczenie w branży oraz na to, czy w ofercie znajduje się nie tylko produkcja ogrodzeń, ale też ich montaż i obsługa na miejscu. Jedną z firm spełniających najwyższe standardy w zakresie produkcji ogrodzeń tymczasowych jest Arad, doświadczony i sprawdzony dostawca rozwiązań dla przemysłu, branży eventowej i budowlanej.

 

Znajdziesz nas pod adresem: ul.Muzyczna 2, 55-330 Źródła lub na naszej stronie: www.ARAD.pl

Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

 

REKLAMA