aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fto. wp

Codziennie dzwonią do nas nieznane numery, których nie mamy zapisanych w naszych kontaktach. To marketingowcy, którzy chcą nam wcisnąć jakąś nową ofertę, czasami to kurierzy, a niekiedy... oszuści. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale takie rzeczy również się zdarzają. I wtedy właśnie, kiedy odbieramy nieznany numer albo odpisujemy na SMS-a z dziwnego numeru - tracimy wszystko. Zarówno wrażliwe dane, najważniejsze informacje o nas, a także pieniądze. Dlatego właśnie warto sprawdzać każdy nieznany numer. Jednak... Jak działają takie strony, gdzie można sprawdzić nieznany numer?

Sprawdź nieznany numer, który do ciebie dzwoni

Ponieważ niektórzy dzwonią do nas po to, aby wyciągnąć nasze dane wrażliwe i okraść nas z pieniędzy - powstały specjalne strony, które mogą nas przed tym chronić. Można na nich sprawdzać czy od danego numeru warto odebrać, czy raczej lepiej trzymać się od nich z daleka. Działanie takich stron jest bardzo proste - wystarczy w określone miejsce wpisać ciąg cyfr, a następnie przeszukać bazę. Jeśli internauci mieli styczność z danym numerem, to z całą pewnością taki numer w tejże bazie się znajduje. Oprócz samego numeru, dostępne są komentarze oraz ceny internautów. Dzięki nim właśnie dowiadujemy się, czy warto odbierać dany numer. Niektóre ze stron nie wymagają również rejestracji - takie jak np. infonumer.pl. Zaledwie kilka sekund dzieli was od tego, aby poznać szczegóły, które są dla was interesujące. Wszystko znajduje się w jednym miejscu - oceny, recenzje, komentarze... To dla was zaledwie kilka chwil, a wszystko stanie się jasne. I przede wszystkim - w pełni zadbacie o swoje bezpieczeństwo. 

Należy unikać wszelkich nieznanych numerów, ponieważ niektórzy tylko czekają na to, aby ukraść nasze dane wrażliwe, osobiste albo nasze ciężko zarobione pieniądze. To najnowszy sposób fałszerzy na to, aby zdobyć to, co jest dla nich najcenniejsze. Kiedyś robili to inaczej, ale w miarę z rozwojem technologii - musieli szukać nowych rozwiązań. I dlatego właśnie taki sposób wyłudzania pieniędzy coraz bardziej się rozwija. 

Niezależnie od tego jaki numer, z jakiej sieci, będziecie chcieli sprawdzić - nie ma problemu. Może to być zarówno numer stacjonarny, jak i komórkowy. 

Pamiętajcie o tym, żeby sprawdzać numery! To sprawa bardzo ważna. Od tego właśnie zależy wasze bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo waszych pieniędzy. Być może wkrótce będzie o tym robiło się jeszcze głośniej i głośniej, i wszyscy będą uważali na takie zagrożenia. A naprawdę warto. 

 

REKLAMA