aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 fot. lh

Handel międzynarodowy kwitnie w najlepsze. Tymczasem polscy rolnicy zmagają się z koniecznością dostosowania swoich gospodarstw do standardów dyktowanych przez konkurencję. Szansę na osiągnięcie sukcesu mają wyłącznie ci, którzy zmniejszą koszty produkcji, a jednocześnie zwiększą jej skalę. Tym samym będą mogli wytworzyć więcej produktów za niższą cenę i uzyskać dochód wystarczający na życie na godziwym poziomie. Rywalizacja dotyczy również jakości, co stawia gospodarzy przed koniecznością podejmowania nowych inicjatyw, na które muszą znaleźć środki.

 

 

Inwestycje finansuje się często z kredytu dla rolników. Mało kto mógł sobie w ostatnich latach pozwolić na odłożenie większej ilości gotówki. Aby pozyskane w ten sposób pieniądze rzeczywiście przyniosły oczekiwane rezultaty, trzeba dobrze przygotować całe przedsięwzięcie.

 

Kredyty rolnicze dają efekty, kiedy poprzedza je dogłębna analiza obecnej sytuacji.

 

Każdy, kto chce zwiększyć swoje zyski, w pierwszej kolejności powinien dokładnie przyjrzeć się swoim dotychczasowym działaniom. Zanim zaczniesz starać się o kredyt rolniczy, podziel swoje obecne inwestycje na trzy kategorie. W jednej z nich znajdzie się wszystko, co generuje zysk. W drugiej to, co jest przydatne z różnorodnych względów, jednak nie przynosi dochodu. Trzecia kategoria to aktywności, które przynoszą jedynie straty. Pierwszym krokiem do zwiększenia przychodów jest rezygnacja z tych ostatnich i zaprzestanie inwestowania własnych środków w to, co się nie opłaca.

 

Kolejnym krokiem jest oszacowanie ryzyka powiązanego z planowanymi decyzjami. Trzeba tu uwzględnić to, że ceny produktów zmieniają się co roku. Można powiedzieć nawet więcej - ceny zależne są od miesiąca, w którym zdecydujemy się na sprzedaż. Należy też wziąć pod uwagę nie tylko to, czy stać nas na daną inwestycję. Ogromne znaczenie ma to, czy dysponujemy kontaktem z punktem skupu produktów, które dzięki niej wytworzymy.

 

Dopiero znając rozwiązanie potencjalnych problemów związanych z decyzją inwestycyjną, możesz rozpatrzyć własne możliwości. Zdolność kredytowa, którą do tej pory zbudowałeś, decyduje o tym, jakie plany możesz zrealizować w przyszłości.

 

Rozwiązania, w które warto zainwestować środki z kredytu rolniczego.

 

Pieniądze uzyskane dzięki kredytom dla rolników można zainwestować sensownie. Wiele osób marnotrawi je jednak, nie uzyskując znaczących efektów. Jeśli przygotujesz swój plan zgodnie ze wskazówkami podanymi wyżej, Twoje szanse na osiągnięcie większych dochodów znacząco wzrosną. Nie działasz wtedy po omacku. Realizujesz swoje zamierzenie krok po kroku, będąc doskonale przygotowanym do szybkiej reakcji na pojawiające się utrudnienia. 

 

Dobrą inwestycją może być zakup nowoczesnych maszyn rolniczych, dzięki którym można zwiększyć wydajność pracy w gospodarstwie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każde urządzenie przyniesie zysk. Warto nabyć jedynie te, które gwarantują zwiększenie produkcji poprzez wykonanie pracy w znacznie krótszym czasie. Dodatkowym aspektem, na który trzeba zwracać uwagę, jest możliwość poprawy jakości produkowanego towaru. W ten sposób będziesz mógł uzyskać za niego wyższą cenę i łatwiej zainteresujesz nim potencjalnego nabywcę.

 

Można również zainwestować w restrukturyzację gospodarstwa. Zmiana profilu działalności powinna być jednak podyktowana potrzebami rynku. Oszacuj dokładnie, ile będzie kosztować Cię inwestycja i jak długo możesz uzyskiwać z niej dochód. Kredyty dla rolników często spłaca się przez wiele lat. Twoja decyzja inwestycyjna musi więc być opłacalna w dłuższej perspektywie czasowej.

 

Eksperci zajmujący się doradztwem finansowym dla gospodarstw rolnych mogą pomóc w uzyskaniu środków na inwestycje.

 

Uzyskanie kredytu dla rolników można znacznie uprościć dzięki pomocy doradców specjalizujących się w pozyskiwaniu środków na inwestycje rolnicze. Resort rolnictwa przygotował w ostatnim czasie możliwość wzięcia kredytu rolniczego na preferencyjnych warunkach. Nie jest to jednak możliwe we wszystkich bankach. Z tego względu warto sięgnąć po wsparcie osób, które mają wąski profil działalności i doskonale rozumieją sytuację polskich gospodarzy, bazując na wieloletnim doświadczeniu.

 

Doradca kredytowy oferuje pomoc w załatwieniu wszelkich formalności i tym samym oszczędza Twój czas. Zamiast odwiedzać wszystkie banki, możesz zdecydować się na spotkanie z profesjonalistą, który dobrze rozpozna Twoje oczekiwania i możliwości. Możesz wtedy liczyć na wskazówki dotyczące wyboru oferty kredytu dla rolników rzeczywiście dostosowanej do Twoich potrzeb. Otrzymasz także jasną informację o ukrytych opłatach, o których pracownicy banku rozmawiają niechętnie. 

REKLAMA