aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 lh

Profesjonalna pielęgnacja włosów rozpoczyna się od wyboru odpowiednich kosmetyków. Przy każdym rodzaju włosa najlepsze będą kosmetyki naturalne i ekologiczne, nie zawierające w swoim składzie szkodliwych parabenów. Wprowadzenie ich do masowej dystrybucji nastąpiło w wyniku chęci przedłużenia przydatności produktów do pielęgnacji włosów, jednak z biegiem czasu okazało się to działaniem skrajnie nieodpowiedzialnym. Parabeny przenikają bowiem do krwioobiegu człowieka, zaburzając gospodarkę hormonalną. Zadbaj też o to, by kosmetyki, które wybierasz, były pozbawione siarczanów, często oznaczanych jako SLS. Siarczany to nic innego jak detergenty powszechnie używane w chemii gospodarczej. Przesuszają skórę głowy i niezwykle skutecznie uniemożliwiają dbanie o włosy. Gdy już upewnisz się, że wybrany przez ciebie producent dostarcza kosmetyki do pielęgnacji włosów wolne od siarczanów i parabenów, dostosuj swój wybór do rodzaju włosa.

 

 

Włosy zniszczone - wybierz produkty, które pomogą odbudować ich strukturę.

 

Codzienne zabiegi pielęgnacyjne polegające na wystawianiu włosów na działanie silnych środków chemicznych i wysokiej temperatury potrafią doprowadzić naszą fryzurę do ruiny. Łatwo wpaść wtedy w błędne koło, stosując coraz silniejsze środki i spędzając godziny na maskowaniu efektów naszych wcześniejszych działań. Tymczasem odpowiednio dobrane ekologiczne kosmetyki do włosów mogą dać znacznie lepsze rezultaty. Warto wybierać produkty wzbogacone o naturalne olejki i ekstrakt z koziego mleka. Takie połączenie pozwoli intensywnie odżywić włosy, nada im miękkości i pozwoli przywrócić im blask przy regularnym stosowaniu. Do kompletu z dedykowanym zniszczonym włosom szamponem należy zaopatrzyć się w odżywkę z ekstraktem z jagód Goji, stanowiącym prawdziwą bombę witaminową dla końcówek, najbardziej cierpiących w wyniku intensywnej stylizacji. 

 

Włosy cienkie - postaw na wzmocnienie cebulek włosowych i unikaj obciążania fryzury.

 

Jeśli twoje włosy są delikatne i cienkie możesz mieć pewność, że istnieje ku temu pewien zasadniczy powód. Osłabione cebulki włosa nie są w stanie utrzymać się w mieszku włosowym i w związku z tym wypadają. Zachowanie balansu pomiędzy umiejętnym odżywieniem włosów, a nie obciążeniem ich, jest niezwykle trudne. Dlatego wiele osób ze smutkiem rezygnuje z bujnej czupryny. Rozwiązaniem na problemy tego rodzaju jest kupowanie kosmetyków do pielęgnacji włosów na bazie kurkumy. Zawarte w niej żelazo zapobiega wypadaniu włosów i wzmacnia je od środka. Aby przeciwdziałać elektryzowaniu się włosów i ułatwić ich rozczesywanie warto wybrać produkty, w których kurkuma połączona została z delikatnymi olejkami. Świetnie w tym przypadku sprawdzi się lekki olejek ze słonecznika, który ma właściwości antyoksydacyjne, a co za tym idzie odżywia skórę głowy i wzmacnia mieszki włosowe hamując wypadanie.

 

Włosy farbowane - zdecyduj się na odżywienie i ochroń kolor przed blaknięciem.

 

Farbujemy włosy, by nadać sobie charakteru. Często zaraz po nałożeniu farby efekt jest olśniewający. Jednak z biegiem dni włosy tracą swój przepiękny kolor, stają się matowe i wyglądają sztucznie. Dodatkowo przy regularnej koloryzacji trudno uniknąć zniszczeń i wysuszenia. Dlatego farbowane włosy warto intensywnie odżywiać stosując kosmetyki do pielęgnacji włosów o silnych właściwościach przeciwutleniających. Rewelacyjnym rozwiązaniem dla włosów farbowanych są szampony i odżywki zawierające masę perłową. Jest ona naturalną barierą ochronną przed promieniowaniem i cennym składnikiem odżywczym, który ze względu na swoje właściwości tonizujące zabezpiecza skórę głowy przed działaniem szkodliwych czynników. 

 

Jeśli twoje włosy nie sprawiają ci żadnych problemów, nie kupuj produktów na wyrost.

 

Stosowanie rozwiązań dedykowanych włosom problematycznym nie ma sensu przy włosach, które są zadbane i lśniące bez żadnych szczególnych zabiegów. Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnej pielęgnacji włosów, z reguły pozwalasz im samodzielnie wyschnąć i regularnie odżywiasz je przy użyciu dobrej jakości maski, zdecyduj się na uniwersalne produkty ekologiczne, które zostały stworzone specjalnie dla ciebie. W ten sposób utrzymasz swoje włosy w idealnym stanie. 

 

REKLAMA