aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Stolica Wielkopolski to miejsce, które ma wiele do zaoferowania - zarówno turystom, jak i środowisku biznesu. Poznań, bo o nim mowa, to jedno z największych miast w kraju, z bogatym tłem historycznym, mnóstwem atrakcji i olbrzymimi perspektywami, jeśli chodzi o rozwój przedsiębiorczości.

 

Z racji wielu cyklicznych imprez kulturalno-sportowych i wydarzeń gospodarczych, do Poznania co roku ściągają rzesze przyjezdnych z różnych stron Polski i świata. Silna pozycja tego miasta, wiąże się z kilkoma aspektami, m. in. dogodną, dobrze skomunikowaną lokalizacją, a także bogatą infrastrukturą hotelową. Bez odpowiedniej bazy pobytowej, Poznań nie miałby możliwości bycia organizatorem i gospodarzem wielu dużych i prestiżowych wydarzeń, a także popularyzować lokalną branżę turystyczną. Hotele w Poznaniu są rozsiane na terenie całego miasta, znajdują się zarówno w centrum, jak też na obrzeżach. Na szczególną uwagę zasługuje kilka obiektów hotelowych, wyróżniających się wysoką jakością świadczonych usług, prestiżem oraz bogatym zapleczem towarzyszącym działalności noclegowej.
W centrum Poznania można skorzystać z usług czterogwiazdkowego hotelu Mercure, który zlokalizowany jest w pobliży popularnych terenów targowych. Można stąd spacerem dostać się na Stary Rynek miasta, w kwadrans dojechać na lotnisko, a po 5 minutach dotrzeć na dworzec kolejowy. Sam hotel Mercure posiada prawie 230 nowoczesnych pokojów z klimatyzacją, darmowym internetem oraz przestronnym parkingiem. Na miejscu znajduje się oczywiście duża restauracja oraz hotelowa cukiernia. W ramach dodatkowych atrakcji, w hotelu można aktywnie wykorzystać wolny czas podczas zajęć fitness'u bądź odpocząć i zregenerować organizm w przestronnej saunie. Hotel Mercure to również bardzo przyjazne miejsce dla biznesu. Za sprawą kompleksowego zaplecza konferencyjnego, w hotelu odbywa się mnóstwo sympozjów i firmowych zjazdów. Mercure jest też prawdziwą oazą dla licznie organizowanych biznesowych spotkań.
Oryginalną ofertę pobytową dla biznesu i wypoczynku, mają także obecne w centrum Poznania hotele Ibis. Doskonała lokalizacja, bliskość galerii handlowej Stary Browar, MTP i rynku - to główne zalety hotelu Ibis. W hotelowej restauracji można uraczyć podniebienie przepysznymi regionalnymi potrawami lub modną ostatnio zdrową żywnością, a w barze odprężyć się przy aromatycznej kawie albo odbyć spotkanie biznesowe przy kieliszku wina. Jest to hotel klasy ekonomicznej, co ma również odzwierciedlenie w atrakcyjnej cenie, w którym zaspokoimy najbardziej podstawowe potrzeby.
Doskonałą bazą pobytową i wypadową oferuje także inny hotele - Novotel, z których jeden znajduje się nieco z dala od zgiełku centrum. To świetne miejsce na rodzinny wypoczynek lub firmowy wyjazd integracyjny. Uroku okolicy dodają rozległe tereny zielone oraz pobliskie Jezioro Maltańskie. Na miejscu istnieje opcja wypożyczenia rowerów, skorzystać z ochłody w plenerowym basenie bądź udać się na wypoczynek do Term Maltańskich. W zasobach hotelu Novotel znajduje się również kilka funkcjonalnych sal konferencyjnych oraz restauracja z tarasem letnim w ogrodzie, co poszerza grono osób, jakie może zainteresować pobyt w tym wyjątkowym hotelu.
Każdy z wymienionych hoteli posiada możliwość rezerwacji pokoju w trybie online. Z całą pewnością zróżnicowane pod katem standardu hotele w Poznaniu, stwarzają dobrą bazę dla każdego, kto zechciałby spędzić w tym pięknym mieście chociaż kilka dni, podczas których może odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie, stadion Lecha, Stary Rynek z ratuszem czy liczne muzea.

REKLAMA