Print
PCZ Kamienna Góra - rtg

Z przyjemnością informujemy wszystkich mieszkańców Powiatu Kamiennogórskiego, że oddaliśmy do dyspozycji pacjentów nowy aparat do wykonywania prześwietleń w pracowni rentgenowskiej (RTG) Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o. Z nowego aparatu mogą korzystać nie tylko pacjenci szpitala, ale także osoby kierowane na badania przez lekarzy rodzinnych i lekarzy specjalistów.

 

Niewątpliwie dla komfortu pacjenta aparat jest wyposażony w stół z regulowaną wysokością oraz w tzw. „pływający blat”, co daje możliwość automatycznego przemieszczania pacjenta. Nowy aparat może być wykorzystany do wykonywania zdjęć dla najmniejszych pacjentów jak też pacjentów geriatrycznych. Dodatkowo aparat gwarantuje zdecydowanie lepszą jakość diagnostyczną obrazu tkanek miękkich jak i kostnych. Ma mniejszą ekspozycję na promieniowanie. Wyniki badań nagrywane są na płytę CD i w takiej formie otrzymuje je pacjent. Aparat posiada cyfrową archiwizację przechowywania dokumentacji radiologicznej pacjentów.

PCZ Kamienna Góra - rtg

Przepraszamy pacjentów za wszelkie związane z remontem pracowni RTG niedogodności. Jednocześnie dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość podczas prowadzonych prac związanych z montażem nowego aparatu.

PCZ Kamienna Góra - rtg