aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Dla małych i średnich przedsiębiorstw, których nie stać na zakup wózków jezdniowych unoszących, doskonałą alternatywą jest wynajem wózków widłowych. Usługa ta, od dłuższego czasu, cieszy się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Dziś przyjrzymy się jej bardziej szczegółowo!

W poniższym artykule:

 • opowiemy Wam jakie są główne i podstawowe zasady wynajmu wózków widłowych,
 • wymienimy korzyści płynące z wybrania tego typu rozwiązania dla swojej firmy;
  podamy zakres cen wynajmu wózków jezdniowych unoszących różnego typu.

Wynajem wózków widłowych - podstawowe informacje

Z uwagi na duże zapotrzebowanie na rynku na sprzęt magazynowy, coraz liczniej pojawiają się miejsca zwane jako “wypożyczalnie wózków widłowych”. Zajmują się one wynajmowaniem przedsiębiorstwom urządzeń transportu bliskiego, oferując 3 opcje:
- wynajem krótkotrwały;
- wynajem długotrwały;
- wynajem sprzętu razem z operatorem.
Z tego typu usług można zwykle skorzystać także za pośrednictwem dużych dealerów popularnych marek lub składów wózków widłowych (wprowadził ją m.in. znany w branży Lemarpol).

wynajem wozkow widlowych podstawowe informacje

Wynajem krótkoterminowy

Dotyczy sytuacji, gdy przedsiębiorstwo potrzebuje urządzenia na okres od 1 dnia do mniej więcej 1. roku (okres czasu traktowany jako “wynajem krótkoterminowy” ustalany jest indywidualnie przez firmę oferującą sprzęt - czasem wynosi on do 3. miesięcy).
Konieczność wynajmu sprzętu na krótki termin może być związana z:

 • awarią posiadanego urządzenia i brakiem umowy full serwis (w ramach której serwis wózków widłowych dostarcza sprzęt zastępczy na czas naprawy);
 • nieprzewidzianymi pracami, które wymagają bezwzględnie użycia wózków jezdniowych unoszących;
 • sezonowym zapotrzebowaniem na sprzęt, w okresie wzmożonej pracy.

Wynajem długoterminowy


Ten rodzaj wynajmu sprawdza się głównie w firmach, które wózków widłowych potrzebują do codziennej pracy, jednak nie stać ich na zakup sprzętu. Długotrwały wynajem wózków widłowych może trwać nawet kilka lat. Zdarzają się sytuacje, gdy po tym czasie, firmy, decydują się na odkupienie wypożyczanego przez lata sprzętu.
Warto podkreślić, iż im dłuższy okres wynajmu wózka, tym niższa stawka za dzień wynajmu.

Wynajem sprzętu wraz z operatorem

wynajem sprzetu wraz z operatorem

Jest to rozwiązanie idealne w przypadku, gdy niezbędne jest użycie jednego z wózków unoszących, jednak żaden z pracowników nie posiada uprawnień, które zezwalałyby na jego obsługę. Nie trzeba wtedy martwić się brakiem zezwoleń lub doświadczenia.
Wypożyczalnie sprzętu współpracują tylko z dobrze przeszkolonymi, wykwalifikowanymi specjalistami o dużej wiedzy praktycznej i doświadczeniu w obsłudze sprzętu.

Korzyści z wynajmu wózków widłowych

W przypadku gdy nie stać Cię na zakup nowego lub nawet używanego sprzętu, najbardziej atrakcyjnym i korzystnym rozwiązaniem jest wynajem wózków widłowych. Dlaczego?
1. Dzięki wynajętemu sprzętowi masz możliwość zapewnienia ciągłości pracy. Nie musisz rezygnować z wykonywania (ani opóźniać) zadań związanych z transportem i logistyką.
2. Gdy wynajmujesz sprzęt sezonowo, tylko w najgorętszym okresie dla Twojej branży, zwiększasz swoje możliwości przerobowe i zarabiasz więcej!
3. Wynajmując sprzęt w zastępstwie uszkodzonego czy niezdolnego do pracy urządzenia, którego jesteś właścicielem, unikasz także zbędnych, nieprzewidzianych, przestojów w pracy, które obniżałyby wydajność Twojej firmy.
4. Korzystając z opcji wynajmu wózka w operatorem, nawet będąc właścicielem niewielkiej firmy, zwiększasz swoje możliwości na rynku.
5. Wybierając wynajem wózków widłowych pracujesz na sprzęcie “nearly new” - czyli prawie nowych pojazdach (do 3 lat) - taką ofertę posiada m.in. wspomniany już wcześniej Lemarpol.
6. Masz możliwość wynajmu urządzenia wraz z dodatkowym osprzętem - co pozwala wykorzystać go jeszcze lepiej i na wiele różnych sposobów.
7. Wiele z wypożyczalni oferuje wypożyczenie wózka wraz z dowozem do klienta. Dzięki czemu nie musisz sam przewozić wynajętego sprzętu, oszczędzając przy tym czas.
8. Wynajmowane wózki widłowe są zarejestrowane w UDT i objęte profesjonalną usługą serwisowania, dlatego nie musisz się martwić o ich stan techniczny.
9. Istnieje możliwość wliczenia płatności za wynajem do kosztów uzyskania przychodu.
10. Bez względu czy decydujesz się na wynajem długo-, czy krótkoterminowy, jego okres możesz dostosować do swoich potrzeb.
Jak widzisz, istnieje wiele zalet skorzystania z opcji wynajmu wózków widłowych. Warto sprawdzić zatem, jaki jest koszt takiej usługi.

Wynajem wózków widłowych - ceny

wynajem wozkow widlowych ceny

Koszt wynajmu wózka widłowego zależy od kilku czynników:

 • rodzaju urządzenia,
 • maksymalnego udźwigu pojazdu;
 • dodatkowych opcji - takich jak wynajem sprzętu z operatorem czy wypożyczenie osprzętu;
 • intensywności pracy urządzenia.

Sprzęty, które można znaleźć w ofercie wynajmu to:
- wózki paletowe elektryczne w cenie od 30zł do 115zł za jeden dzień kalendarzowy;
- wózki paletowe elektryczne z masztem w cenie od 48zł do 180zł za dzień;
- wózki widłowe elektryczne czołowe - od 104zł do 590zł za dzień;
- wózki widłowe spalinowe czołowe - od 90zł do 850 zł za dzień;
- wózki widłowe wysokiego składowania - od 116zł do 520zł za dzień;
- podnośniki nożycowe - od 55zł do 418zł za dzień;
- podnośniki przegubowe - od 154zł do 418zł za dzień;
- podnośniki teleskopowe - od 192zł do 860zł za dzień.
Podane ceny są cenami przykładowymi, opartymi na danych ze strony www.lemarpol.eu, Więcej informacji na temat aktualnych stawek i kosztów wynajmu innych urządzeń unoszących znajdziesz tutaj.

Wynajem wózków widłowych - podsumowanie

wynajem wozkow widlowych podsumowanie

Wynajem wózków widłowych jest idealnym rozwiązaniem, w przypadku gdy nie stać Cię na zakup nowego sprzętu. Dzięki tej opcji masz możliwość pracy na sprzęcie, którego potrzebujesz, przez okres czasu, jaki sam wybierzesz. A wózek wypożyczyć możesz nawet bez wychodzenia z domu na przejrzystych zasadach! To takie proste i szybkie!

 

REKLAMA