aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Początek roku kojarzy się nam przede wszystkim z wyprzedażami, ale niestety nie każdy ma to szczęście, żeby kupić idealnie dobraną sukienkę czy spodnie. Część zakupów jest nietrafiona i nie ma sensu ich u siebie zatrzymywać. Jeśli jest tylko taka możliwość, nietrafiony zakup możesz zwrócić do sklepu.


 
To, czy zwrot Ci przysługuje, zależy wyłącznie od miejsca, w jakim był on kupiony. Najłatwiej zwracać zakupy kupione w sklepach internetowych, bo prawo wymaga, by sprzedający przyjmowali zwroty w terminie do 14 dni od momentu dostarczenia paczek do kupujących lub adresatów. Bez względu na charakter  zakupu zakupionego przez internet, zawsze masz 14 dni, by go zwrócić. W niektórych sklepach czas zwrotu jest wydłużony do 21 dni, a nawet do miesiąca.
 
Gorzej sprawa przedstawia się w przypadku sklepów stacjonarnych, bo tutaj ustawodawca nie wymusił na sprzedających konieczności przyjmowania zwrotów. To sklep decyduje, czy przyjmie zwrot, a jeśli tak, to na jakich warunkach. Jeśli zwrot do sklepu stacjonarnego jest możliwy, to zwykle trzeba to zrobić za okazaniem dowodu sprzedaży i tylko w przypadku produktów nieuszkodzonych lub nieotwartych (w zależności od rodzaju opakowania). Jeśli zwroty nie są przyjmowane, pozostaje Ci jedynie oddanie komuś albo sprzedanie za ciasnej sukienki czy zbyt obcisłych spodni.
 
Jeśli zakup był kupiony w sklepie internetowy, ale ten sklep nie wysyła kuriera po zwroty, musisz zamówić przewoźnika samodzielnie. Zrobisz to łatwo z pomocą serwisu Furgonetka. Broker kurierski Furgonetka pośredniczy w nadawaniu przesyłek w ponad 10 firmach kurierskich i pozwala skorzystać z cen tak preferencyjnych, jakich nie spotkasz, nadając paczkę w placówce wybranego kuriera. W praktyce np. Paczka w RUCHu nadana przez serwis Furgonetka będzie tańsza niż paczka nadana bezpośrednio w Kiosku Ruchu. Jak to możliwe? Otóż serwis Furgonetka negocjuje ceny z przewoźnikami i dzięki zagwarantowaniu odpowiednio wysokiego wolumenu paczek może też zaoferować swoim klientom niższe ceny nadań. Dla Ciebie to ogromna oszczędność.
 
Paczka w RUCHu to usługa polegająca na nadawaniu i odbieraniu paczek w ponad 4000 punktów w całej Polsce. Szczególną zaletą usługi Paczka w RUCHu jest wyjątkowo niska cena, a dodatkową możliwość nadania i odebrania przesyłki 7 dni w tygodniu w godzinach od 6.00 do 22.00. Mało tego – każda przesyłka oczekuje na odbiorcę w punkcie aż przez 5 dni, co jest długim czasem w porównaniu do ofert innych usług kurierskich.
 
Wyceniaj i nadawaj przesyłki krajowe przez Paczka w RUCHu na www.furgonetka.pl.