aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
wózek elektryczny

Wybór sprzętu do magazynu nie zawsze jest łatwy. Ważne, aby zakupione urządzenia były skuteczne, solidne a przy tym optymalnie wpisywały się w potrzeby przedsiębiorstwa. Pojazdem najczęściej wybieranym do pracy w magazynie jest wózek widłowy elektryczny.

Dlaczego przedsiębiorcy wybierają wózki widłowe elektryczne?

Wózek widłowy elektryczny cieszy się dużym powodzeniem w pracach magazynowych ze względu na:

  • brak emisji szkodliwych spalin do powietrza;
  • dobrą wydajność pracy;
  • łatwą obsługę;
  • cichą pracę, która pozytywnie wpływa na komfort użytkowania tego typu sprzętu.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje wózków widłowych elektrycznych:
- czołowe.
- przegubowe.

wózki elektryczne porównanie

Który wózek widłowy elektryczny lepiej sprawdzi się w magazynie?

Dwa rodzaje wózków o napędzie elektrycznym, wymienione powyżej, znacząco różnią się od siebie budową. Głównym elementem wyróżniającym wózek widłowy elektryczny przegubowy jest wahliwy przedni most i maszt obracający się nawet o 220。 w stosunku do reszty konstrukcji. Nawet najbardziej kompaktowy wózek czołowy nie daje takich możliwości manewrowania w wąskich korytarzach, co wózek przegubowy. Dzięki jego zastosowaniu można zaoszczędzić nawet do 45% dodatkowego miejsca magazynowego! Przekłada się to co prawda na budowę pojazdu, która wygląda mniej stabilnie i trwale niż w przypadku wózka widłowego elektrycznego czołowego.

wózek widłowy elektryczny

Czy wózek przegubowy ustępuje czołowemu pod względem parametrów i osiągów?

Nie. Pojazdy te posiadają porównywalne wysokości podnoszenia, udźwig, czy prędkość maksymalną, które w dużej mierze zależą od wybranego modelu urządzenia.
Tym co różni z pewnością, te dwa rodzaje wózków widłowych elektrycznych jest waga. Pomimo, iż mogłoby się wydawać, że mniejszy i zwinniejszy wózek przegubowy będzie lżejszy, rzeczywistość jest całkowicie odmienna. Wózek widłowy elektryczny czołowy jest nawet dwa razy lżejszy od modelu przegubowego!

Wózek widłowy elektryczny przegubowy czy czołowy - podsumowanie

wózek elektryczny podsumowanie

Wybierając wózek widłowy elektryczny do firmy warto odejść od schematów i w miejsce tradycyjnego wózka czołowego, wybrać bardziej zwinny i zwrotny wózek przegubowy.
Nie jesteś przekonany, co do tego typu pojazdów? Dowiedz się nieco więcej - obydwa rodzaje tych wózków widłowych opisanych w powyższym artykule, znajdziesz na: www.lemarpol.com.pl/wozki/wozki-widlowe-elektryczne.

 

REKLAMA