aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Chwila, gdy Twoje CV wpada w ręce rekrutera, to najlepsza szansa, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Nie możesz jej zmarnować! Pamiętaj, że masz jednak mocno ograniczony czas na zaprezentowanie swoich mocnych stron. Na analizę CV średnio poświęca się ok. 30 sekund. Jak napisać dobry życiorys, który będzie kluczem do sukcesu? Z pomocą przychodzą liczne programy dostępne w internecie, które ułatwią Ci to zadanie.

 

Podstawy, o których nie możesz zapomnieć!
Niezależnie od tego z jakiego programu do tworzenia CV skorzystasz, zawsze musisz kierować się kilkoma prostymi zasadami, które sprawią, że Twoje dokumenty aplikacyjne będzie czytało się z przyjemnością. Przejrzystość i czytelna forma to podstawa, o której nigdy nie możesz zapomnieć. Najlepiej skupić się nad wyeksponowaniem tych informacji, na których najbardziej Ci zależy. Możesz wyróżnić je pogrubioną czcionką. Nie używaj jednak podkreśleń i wielkich liter, ponieważ to bardzo irytuje rekruterów. Sprawdź dokładnie, czy w dokumentach aplikacyjnych nie ma błędów ortograficznych i stylistycznych. Nic tak nie razi, jak literówki! Najlepiej poprosić kogoś bliskiego o przeczytanie tego, co napisałeś. To ułatwi wykryć wszelkie niedociągnięcia. Kolejną, banalnie prostą zasadą tworzenia CV, jest ścisłe trzymanie się rzeczywistego stanu rzeczy. Pamiętaj, że wszystko to o czym piszesz, bardzo łatwo można sprawdzić na rozmowie rekrutacyjnej. Prawda zawsze wyjdzie na jaw, a Ty tylko najesz się wstydu i stracisz szansę na zatrudnienie. Nie warto ryzykować!
Poznałeś już kilka nienaruszalnych zasad. Teraz możesz przystąpić do tworzenia CV. W internecie jest wiele kreatorów, które pozwolą Ci stworzyć oryginalne dokumenty aplikacyjne i wyróżnić się na tle konkurencji. Większość z nich jest darmowa i to w zupełności wystarczy do stworzenia ciekawego CV. Niekiedy warto zainwestować i wykupić szerszy dostęp, który daje o wiele więcej możliwości. Jedyną wadą kreatorów jest konieczność założenia konta i podania adresu e-mail, na który będziemy otrzymywać newslettery. Zawsze jednak można wypisać się z listy mailingowej, pisząc do administratorów danego programu.  Poniżej kilka propozycji, które pomogą ci wybrać najlepszy dla ciebie program do pisania CV.

Rezumey.pl
To program do tworzenie CV, który przyda się każdemu, kto potrzebuje stworzyć ciekawe dokumenty aplikacyjne w bardzo krótkim czasie. W prosty sposób możemy zaimportować dane z GoldenLine, czy Facebooka i przekształcić je w interesującą grafikę. Rezumey.pl oferuje nam kilkanaście szablonów, do których możemy wgrać zdjęcie i uzupełnić pozostałe dane. Całość możemy zapisać w formacie pdf. Istnieje również przydatna opcja generowania linków do CV.
CV Maker
To propozycja dla osób ceniących sobie klasykę. Kreator umożliwia stworzenie przejrzystego CV w tradycyjnej, czarno-białej formie. Prostota jest często kluczem do sukcesu. Program jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy uzupełnić danymi wszystkie pola i dobrać odpowiedni szablon graficzny. Wygodną opcją jest możliwość zmiany kolejności wypełnianych pól. Całość możemy podejrzeć w podglądzie. Możemy zapisać wszystkie dane w serwisie. Wówczas należy założyć konto. Jeśli korzystamy z programu jednorazowo, wystarczy zapisać dokument na dysku, bez konieczności logowania. Jest też opcja rozszerzona, płatna, która otwiera nam dostęp do większej liczby szablonów.
Kreator Pracuj.pl
Ciekawą opcją jest kreator CV udostępniony w serwisie Pracuj.pl. Wszystkie szablony są bardzo estetyczne, a podstawową zaletą programu jest możliwość zapisania naszych danych w systemie i dołączania gotowych dokumentów aplikacyjnych w odpowiedzi na zamieszczone w serwisie oferty pracy. W przypadku konieczności aktualizacji naszego CV, wystarczy drobna modyfikacja. Dodatkowo korzystanie z kreatora jest całkowicie darmowe i pozwala stworzyć profesjonalne CV zaledwie w kilka minut.
Nowocześnie i z klasą
Craft CV to program, który stawia na bogatą oprawę wizualną. Nowoczesna grafika użyta podczas tworzenia dokumentów aplikacyjnych to także dobry sposób na zwrócenie uwagi rekrutera. W tym przypadku warto wykupić szerszy dostęp, który umożliwia nam korzystanie z większej ilości szablonów. Wersja podstawowa jest dość uboga, a na dodatek podczas generowania dokumentów pojawia się logo serwisu, przez co nasze CV może nie wyglądać profesjonalnie. Na szczęście w wersji płatnej te problemy nie występują.
VisualCV
Wersja kreatora dla najbardziej wymagających. Umożliwia stworzenie bardzo atrakcyjnego CV, które z pewnością przyciągnie wzrok niejednego rekrutera. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość dowolnej zmiany czcionki, grafiki oraz odstępów w tekście. Niestety tutaj również udostępnionych jest niewiele bezpłatnych szablonów, a na dodatek program dostępny jest w wersji anglojęzycznej, przez co użytkownicy nie znający tego języka mogą mieć problem z obsługą poszczególnych funkcji.
SzybkieCV.pl
To program, który nie dość, że pozwala w bardzo prosty sposób stworzyć estetyczne CV, to na dodatek oferuje użytkownikom szereg przydatnych wskazówek, które można wykorzystać podczas wypełniania poszczególnych pól formularza. Wystarczy uzupełnić wszystkie dane, wybrać odpowiedni szablon i gotowe! Możemy wygenerować plik w PDF i zapisać go na dysku. W razie potrzeby wystarczy zmodyfikować stworzony dokument i wybrać inną oprawę graficzną. Wszystkie przesłane informacje są zaszyfrowane i chronione przed osobami nieupoważnionymi. Administratorzy dbają o bezpieczeństwo przesyłanych przez nas danych, więc możemy spać spokojnie. Łatwy w obsłudze program, któremu zaufały już tysiące użytkowników.
InterviewMe
InterviewMe to prosty w obsłudze pan podzielony na sekcje, w które wpisujemy m.in. swoje dane osobowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe i zainteresowania. Program jest bardzo dobrze oceniany przez użytkowników, którzy mieli okazję z niego skorzystać. Popularność zdobywa także za granicą. Posiada duży wybór profesjonalnych szablonów i jest zintegrowany z kilkoma platformami, co pozwala na szybkie pobranie danych i wykorzystanie ich w życiorysie. Umożliwia stworzenie CV w 23 językach. Zespół InterviewMe tworzą profesjonaliści, którzy służą użytkownikom pomocą i wsparciem.
Powyższe propozycje pokazują jak wiele możliwości dają nam bezpłatne programy do tworzenia CV, które odnajdziemy w sieci. Stworzenie estetycznego i czytelnego dokumentu aplikacyjnego bez pomocy eksperta wcale nie jest trudne i nie zajmuje wiele czasu. Dobry kreator CV może być dla nas cennym źródłem inspiracji!