aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Jak wybrać najlepszą salę weselną – to podstawowe pytanie zadaje sobie praktycznie każda para, która już wkrótce stanie na ślubnym kobiercu. Sale weselne to jeden z decydujących elementów każdego ślubu i wesela, od którego wyboru w dużej mierze zależy sukces i powodzenie całej imprezy. Ich szeroka dostępność oraz ogromne zróżnicowanie sprawia, że osoby, które po raz pierwszy stają przed ołtarzem często mają nie lada problem z wyborem najlepszej dla nich propozycji. Na jakie 2 elementy warto zwrócić uwagę, aby trafnie wybrać najlepszą i najbardziej odpowiednią dla nas salę weselną?

1. Dolnośląskie sale weselne w mieście i poza nim

Na Dolnym Śląsku znajdziemy bardzo szeroki wybór lokali weselnych. Niektóre z nich będą zlokalizowane w sercu miasta, inne natomiast położone na jego obrzeżach lub na wsi. To, na który z tych dwóch wariantów ostatecznie się zdecydujemy zależy od naszych preferencji oraz… budżetu.

Wybierając dolnośląskie sale weselne zlokalizowane w znacznym oddaleniu od kościoła lub USC powinniśmy bowiem zadbać o dodatkowy transport, który dowiezie naszych gości na miejsce uroczystości. W przypadku sali weselnych w miastach takiego problemu raczej nie ma – goście bez problemu dojadą bowiem na zabawę weselną własnym autem, taksówką lub komunikacją miejską.

Dolnośląskie sale weselne położone poza miastem oferują unikalny klimat i doskonale sprawdzą się dla tych nowożeńców, którzy marzą o niezapomnianej zabawie z dala od zgiełku wielkiego miasta, blisko przyrody oraz w komfortowym otoczeniem. Pozamiejskie sale weselne w województwie dolnośląskim w większości przypadków dysponują bowiem własnym ogrodem oraz ciekawymi atrakcjami na świeżym powietrzu, których obecność docenimy zwłaszcza w miesiącach letnich.

2. Dolnośląskie sale weselne – dwu- czy jednopoziomowe?

Sale weselne na Dolnym Śląsku mogą być zarówno jednopoziomowe, jak i dwupoziomowe. W tym drugim przypadku parkiet najczęściej znajduje się na parterze, z kolei strefa jadalna jest położona na wyższym poziomie. Obie części skomunikowane są ze sobą schodami. W przypadku sali weselnych jednopoziomowych, obie strefy znajdują się natomiast na tym samym poziomie. Które z tych dwóch rozwiązań lepiej sprawdzi się na zabawę weselną?

Odpowiedź jest prosta – jeśli zależy nam na komforcie uczestników zabawy lub planujemy zaprosić na przyjęcie weselne także osoby w starszym wieku albo niepełnosprawne, powinniśmy postawić na dolnośląskie sale weselne, w których strefa jadalna oraz parkiet mieszczą się na jednym poziomie. Jest to podyktowane przede wszystkim wygodą uczestników zabawy, którzy nie będą zmuszeni pokonywać za każdym razem schodów, kiedy będą chcieli odpocząć lub pobawić się na parkiecie. Także osoby starsze z problemami ruchowymi będą w stanie samodzielnie przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi strefami bez konieczności każdorazowego proszenia o pomoc rodziny lub przyjaciół.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: sale weselne dolnośląskie – więcej na WeselezKlasa.pl.