aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Jarkowice

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jarkowice, wraz z Sołtysem i Radą Sołecką zorganizowało uroczyste zakończenie projektu „Spotkajmy się przy naszym ognisku” realizowanego ze środków Działaj Lokalnie, połączone z oficjalnym otwarciem Placu Rekreacyjnego w Jarkowicach.

 

Festyn odbył się 22. września 2018 roku, na nowym placu, którego budowa dokończona została między innymi dzięki środkom pozyskanym z projektu. Podczas imprezy mieszkańcy i zaproszeni goście mogli zasiąść wokół ciepłego ogniska, posilić się przygotowanym poczęstunkiem i posłuchać dobrej rockowej muzyki w wykonaniu zespołu REAKTYWACJA, który uświetnił naszą imprezę.
Dzieci oprócz korzystania z urządzonego dla nich placu zabaw, uczestniczyły w zabawach z chustą i tunelem, malowały farbami, tworzyły drzewo z pokolorowanych własnoręcznie liści i miały malowane buzie. Dopisała nam pogoda, humory i frekwencja uczestników.

Jarkowice

Dotacja w kwocie 4700 zł, do tego wkład własny Stowarzyszenia oraz bezcenna praca mieszkańców - wolontariuszy, którzy wykonali ogrom prac pozwoliły na zakup i wykonanie między innymi miejsca na ognisko - paleniska z zawieszanym rusztem do pieczenia, zakupiono materiały budowlane niezbędne do montażu elementów ogrodzenia, naprawy i rewitalizacji urządzeń zabawowych zdemontowanych ze starego placu, zakupiono cztery ławki, urządzono skarpę wzmocnioną gazonami i schodki, wykonano wiele prac porządkowych i związanych z wyrównaniem terenu.

Jarkowice

Realizacja projektu rozpoczęła się w czerwcu i od tego czasu mieszkańcy regularnie spotykali się przy wspólnych pracach na placu. Pozwoliło to na miłą integrację, zawiązanie bliższej znajomości między mieszkańcami i pokazało, że każdy ma wpływ na wygląd naszego otoczenia, że mieszkańcy realnie mogą wpływać na poprawę jakości wspólnego życia i chętniej podejmują wspólne działania na rzecz wsi. Dodatkową niemierzalną korzyścią z realizacji projektu była wspaniała mobilizacja nie tylko podczas prac budowy ale w czasie organizacji imprezy otwarcia, kiedy pokazała się świetna praca zespołowa Mieszkańców Jarkowic. Wszystkim bardzo dziękujemy za współpracę i zapraszamy do kolejnych działań!

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ośrodka Działaj Lokalnie w Lubawce.

Jarkowice

Jarkowice