Print
fot. lh

Chociaż coraz częściej mówi się w mediach o upadku czytelnictwa, to popyt na książki, zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej, rośnie. W dobie komputeryzacji i zakupów online wielu czytelników kupuje kolejne egzemplarze w księgarniach internetowych. Takie zakupy są nie tylko łatwiejsze, ale również tańsze i przyjemniejsze.


 
Czas
 
Obecnie wszyscy żyjemy szybko, na nic nie mamy czasu i wszędzie się spieszymy. Wielu ludzi nie może sobie pozwolić na stanie w kolejkach, tym bardziej w sklepach, które nie sprzedają produktów pierwszej potrzeby. Oszczędność czasu, jaką dają księgarnie wysyłkowe jest ogromna. Chcąc zrobić zakupy nie trzeba stać w kolejce, ani dostosować się do godzin otwarcia księgarni. Potrzebne książki można kupić zawsze wtedy, kiedy kupujący ma na to czas, sklep działa w internecie przez całą dobę i 7 dni w tygodniu.
 
Cena
 
Dzięki działalności w internecie, księgarnia wysyłkowa nie musi mieć stacjonarnego sklepu. Wynajęcie magazynu jest dużo mniej kosztowne niż utrzymanie lokalu usługowego. To jeden z powodów, dla których za te same zakupy w księgarni wysyłkowej można zapłacić mniej niż w księgarni stacjonarnej, nawet jeżeli doliczy się koszty wysyłki towaru. Dodatkowo, księgarnie wysyłkowe organizują często bardzo atrakcyjne promocje, na których można dużo zaoszczędzić, np. darmowa wysyłka za zakupy za określoną kwotę lub przeceny popularnych książek.
 
Asortyment
 
Księgarnie wysyłkowe takie jak https://merlin.pl/  w swoim asortymencie posiadają nie tylko książki. W jednym miejscu można zakupić pełną szkolną wyprawkę: podręczniki, zeszyty, artykuły papiernicze, długopisy, kredki, flamastry, piórniki, plecaki, a nawet ręczniki. Z tak szeroką ofertą rzadko można spotkać się w księgarni stacjonarnej. W księgarni wysyłkowej każdy znajdzie produkty dla siebie - dorośli i dzieci, miłośnicy fantastyki, kryminałów, kulinariów lub historii powszechnej i wielu innych dziedzin.
 
Wysyłka
 
Księgarnie wysyłkowe swoją popularność zawdzięczają również wielu możliwościom dostawy zamówionego towaru. Najbardziej popularna jest dostawa przez kuriera do domu klienta lub do miejsca pracy. Niektórzy korzystają także z opcji dostawy do paczkomatu. Księgarnie, które posiadają swoje sklepy stacjonarne, oferują również możliwość odbioru zamówienia bezpośrednio w sklepie.
 
Z duchem czasu
 
Księgarnie wysyłkowe wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów. Nie tylko poszerzają oferowany asortyment, ale również umożliwiają odbiór zamówienia w dogodny dla kupującego sposób. Korzystanie z usług księgarni wysyłkowej jest więc nie tylko wygodne, ale również przynosi oszczędności - pieniędzy i czasu.