aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Kupując telewizor, trzeba mieć na uwadze, by dobrać sprzęt do swoich indywidualnych potrzeb. Czego innego potrzebuje bowiem miłośnik meczów, a czego innego osoba zafascynowana grami na konsoli. Szczególnie w tym drugim przypadku warto zastanowić się nad kupnem NU8002. To telewizor, który znakomicie sprawdza się przy nowoczesnych grach wideo.

 

Finalnie jednak zakup właściwego telewizora to nie taka prosta sprawa. Trudno wybrać spośród setek różnych modeli, które znajdziemy w każdym sklepie ze sprzętem RTV. Szukając najlepszego telewizora dla gracza, warto zwrócić uwagę na kilka elementów i parametrów, które zagwarantują, że sprzęt sprawdzi się dokładnie tak, jak powinien. Dowiedz się więcej o NU8002, nazywanym też UE82NU8002TXXH.

Telewizor idealny do gry na konsoli i PC

W większości sprzętów trzeba ręcznie przestawić ustawienia na tryb Gra. W niektórych telewizorach, np. w NU8002, opcja ta aktywuje się samodzielnie, gdy tylko telewizor wykryje podłączoną do niego konsolę. To spore ułatwienie dla użytkownika.

Przy zakupie telewizora do elektronicznej rozrywki należy poznać kilka ważnych parametrów. Oczywiście, najważniejsze pozostają te same od jakiegoś czasu; w przypadku modelu NU8002 chodzi o format 4K UHD z rozdzielczością na poziomie 3 840 x 2 160 pikseli, podwójny tuner HD czy podświetlenie matrycy Edge HD. Oprócz tego, warto sprawdzić, ile wynosi redukowanie wartości input lag. W starszych modelach telewizorów było to około 20 ms, w NU8002 wartość ta sięga zaś około 14 ms – to naprawdę znakomity wynik.

Dla graczy ważny jest też system upłynniacza w trybie Gra. Dzięki temu możemy liczyć na interpolację gier z niską płynnością w przypadku, gdy gra naturalnie miewa problemy z „krztuszeniem się”, interpolację gier z wysoką płynnością, co umożliwia zredukowanie rozmycia obrazu oraz ogromną poprawę ostrości. To wszystko znajdziemy właśnie w NU8002, dlatego, tak jak wspominaliśmy na początku, model ten jest doskonały dla miłośników „zabawy” padami. Owe parametry telewizora Samsung pozwalają na wysoką jakość oraz płynność obrazu nawet przy bardzo barwnych i dynamicznych rozgrywkach.

Jak jednak wiadomo – grać można nie tylko na konsoli. Wiele ciekawych propozycji znajdziemy także w Internecie. Dzięki opcji Smart TV możemy korzystać z sieci i tam także grać z przyjaciółmi czy znajomymi. Pod tym względem jesteśmy po prostu nieograniczeni.

Oczywiste jest też to, że kupując telewizor, warto sprawdzić również pozostałe parametry. Mowa tu m.in. o podzespołach odpowiadających za doskonały dźwięk. Zarówno w tym przypadku sprawdza się NU8002 (czy też UE82NU8002TXXH). Producent wyposażył ten model w 40-wattowe głośniki w konfiguracji 2.1. Osoby, które chciałyby spotęgować odczucia na tym polu, mogą dokupić specjalne soundbary Samsung, również te z technologią Dolby Atmos.

Reasumując – podczas poszukiwań dobrego sprzętu do grania trzeba sprawdzić wiele parametrów. Jednym z najlepszych modeli dla graczy jest bez wątpienia NU8002 - bo opcji nigdy nie będzie „za dużo”.