aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Popadanie w długi i w pułapki finansowe to sytuacja dziś wcale nie taka rzadka. Reklamy internetowe, telewizyjne i uliczne zachęcają nas do ciągłego konsumowania i nieustannego kupowania, często wbrew zdrowemu rozsądkowi i temu, ile tak naprawdę mamy w portfelu. Życie na kredyt może się w końcu na nas srogo zemścić. Dziś podpowiemy, w jaki sposób wyjść z długów i odzyskać upragniony spokój, wart każdych pieniędzy.


 
Przestań chodzić po sklepach, kiedy niczego nie potrzebujesz
Dla wielu osób chodzenie po sklepach stało się sportem uprawianym w czasie wolnym. Co gorsza, włączają w to również swoich współmałżonków i dzieci, ucząc ich złych nawyków. Reklama telewizyjna i atakujące nas zewsząd informacje o promocjach rozbudzają nasze apetyty konsumenckie często zdecydowanie ponad rzeczywistą miarę i możliwości. W wolnych chwilach, zamiast wiecznie myśleć o konsumowaniu, powinniśmy skupić się raczej na odpoczynku, relaksie, pielęgnowaniu kontaktów towarzyskich, uprawianiu sportu czy rozrywce. Do przeżywania najpiękniejszych chwil w naszym życiu wcale nie potrzebujemy gotówki. Przyjaźń, miłość, słońce i śpiew ptaków dostaniemy za darmo.
 
Zastanów się trzy razy, zanim pomyślisz o pożyczce
Oferty banków i parabanków kuszą nas, żeby nie odkładać konsumpcji w czasie. Nawołują do kupowania tu i teraz. Często kupujemy sobie tak naprawdę nimi jedynie pozorny spokój i zaspokajamy sztucznie wykreowaną potrzebę. Nie wiemy też, że od zakupów też możemy się uzależnić. Tymczasem warto ochłonąć, odłożyć na bok emocje związane z kupowaniem i chwilę przemyśleć, czy oglądany przez nas przedmiot faktycznie wart jest zachodu. Może to chwilowy kaprys i danej rzeczy tak naprawdę wcale nie potrzebujemy? Na rynku znaleźć można różne rozwiązania, między innymi pożyczki pozabankowe dla zadłużonych. Chwilówki bez sprawdzania baz dłużników, choć są bardzo wygodne, wiążą się najczęściej z wysokim