aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

W Chinach ogrom towarów i oferowane ceny za przedmiot mogą zaskakiwać. Są bardzo niskie, a jakość niekoniecznie idzie w parze z ceną. Jednak wielu konsumentów z Polski obawia się robić zakupy przez internet z dalekich Chin, za pośrednictwem popularnych portali, takich jak Aliexpress. Jest dla nich alternatywa - pośrednicy w zamówieniach, którzy gwarantują dostawę pożądanych towarów.


Jak to działa?
Przykładem pośrednika w zakupach z Chin jest polski sklep https://takeshop.pl . To polska witryna, która pośredniczy w zakupach swoich klientów. Kupujemy więc w praktyce z chińskich sklepów, ale w najbardziej bezpiecznej dla nas opcji. Sklep oferuje darmowy zwrot towarów i bardzo atrakcyjne, niskie ceny.  To dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie chcą kupować bezpośrednio z chińskich sklepów. Atutem takiego rozwiązania jest możliwość zwrotu bezpłatnie towaru do punktu w Polsce. Za taką przesyłkę konsument płaci wielokrotnie mniej, niż gdyby miał odesłać kupiony przedmiot do Chin. W sklepie ma też zapewnioną polskojęzyczną obsługę klienta. Zawsze też korzysta z w pełni darmowej przesyłki.
Zakupy dzięki tym czynnikom są bezpieczne i można „upolować” prawdziwe okazje cenowe, które dotychczas były dostępne wyłącznie dla osób zamawiających towary bezpośrednio z Chin. Rozwiązanie wydaje się być po prostu lepsze. 
Szeroki asortyment
W sklepie pośredniczącym w zakupach internetowych można kupić właściwie wszystko, co znajdziemy w ofercie sprzedawców z Chin. Na dodatek wszystko w cenach, które są tożsame jak te w chińskich sklepach.
Klient do wyboru ma kilkanaście kategorii: odzież damska i akcesoria, odzież męska i akcesoria, telefony i akcesoria, komputery, biuro i szkoła, elektronika użytkowa, biżuteria, akcesoria i zegarki, dom i ogród, w tym meble, galanteria i buty, zabawki, matka i dziecko, sport i rozrywka, uroda i zdrowie, włosy, majsterkowanie oraz pozostałe. Każda kategoria główna w sklepie dzieli się na kilkadziesiąt kolejnych, czytelnych, opisanych podkategorii. Dlatego bez trudu będzie można wybrać tę, która najbardziej odpowiada kupującemu.
Nie każdy produkt jest opisany, ale zawiera dokładne zdjęcia, różne modele danego produktu do wyboru oraz opinie wcześniejszych kupujących. Na ich podstawie można zobaczyć, jak produkt wygląda na żywo i podjąć decyzję o jego zakupie w warunkach maksymalnej wiedzy o towarze. Jeśli po otrzymaniu przesyłki, która pozostaje darmowa, przedmiot nam się nie spodoba, zawsze można go oddać do sklepu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów oraz bez uzasadniania swojej decyzji, jeśli zwrot następuje w ciągu 14 dni od daty dokonania zakupu lub daty dostarczenia towaru do klienta.