aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Banki na każdym kroku bombardują nas reklamami kredytów gotówkowych. Słychać o nich w radiu, widać je na plakatach i w spotach telewizyjnych. W gąszczu ofert trudno znaleźć tę najlepszą, ale przy odpowiednim podejściu jest to możliwe. Jak w takim razie skutecznie szukać najkorzystniejszego kredytu gotówkowego?

 

Tanie pożyczanie – to się opłaca

Zadłużyć się nietrudno. Wiele ofert czeka na Ciebie w każdym banku – wystarczy, że masz odpowiednią zdolność kredytową, a szybko i łatwo możesz pożyczyć pieniądze na dowolny cel. Zaciągając kredyt gotówkowy, nie musisz się bowiem tłumaczyć, na co chcesz przeznaczyć uzyskane środki. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku kredytów celowych, takich jak hipoteczne i samochodowe, które są przeznaczone wyłącznie na z góry określone wydatki. Prawdziwą sztuką jest natomiast pożyczenie pieniędzy na atrakcyjnych warunkach, co udaje się tylko nielicznym.

Czym są atrakcyjne warunki? Oczywiście mamy na myśli koszty kredytu, które – co zrozumiałe – powinny być jak najniższe. O ich wysokości decydują przede wszystkim dwa czynniki: oprocentowanie i prowizja. W związku z tym nie zawsze jest tak, że oferta z najniższym oprocentowaniem będzie najlepsza, ponieważ przy wysokiej prowizji korzystniejsze mogą być inne kredyty – z nieco większym oprocentowaniem, ale np. zerową prowizją.

Jak szukać kredytu gotówkowego

W zorientowaniu się w wysokości wszystkich kosztów pomagają dwa wskaźniki: RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) i łączna kwota, jaką się oddaje bankowi, która obejmuje zarówno kapitał, jak i odsetki wynikające z oprocentowania, prowizję oraz inne opłaty, np. ubezpieczenie. Im niższe RRSO i im niższa łączna kwota do oddania, tym korzystniejsza jest dana oferta. Oba te czynnik uwzględnia porównywarka kredytów - kredytowo.org.

Właśnie porównywarki kredytowe, takie jak wspomniane kredytowo.org stanowią odpowiedź na pytanie postawione w tytule: „gdzie znajdę najlepszą ofertę kredytu gotówkowego”. Tego typu narzędzia pozwalają na niezwykle szybkie i łatwe porównanie kredytów gotowych dostępnych na rynku. Mają one formę rankingu, w którym są ujęte oferty od najtańszej do najdroższej. Każdą z nich można dokładnie sprawdzić, orientując się w takich kwestiach jak oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie, maksymalna i minimalna kwota kredytu, czas spłaty, sposób składania wniosku czy minimalny i maksymalny wiek kredytobiorcy.

W ranking kredytów gotówkowych w kilku chwil zorientujesz się, który bank ma dla Ciebie najlepszą ofertę. Jeśli się na nią zdecydujesz i będziesz chcieć złożyć wniosek, z poziomu rankingu możesz przejść bezpośrednio na stronę internetową danego banku. Następnie pozostaje już tylko wypełnienie formularza i oczekiwanie na decyzję kredytową. Powodzenia!