aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Kierowcy mają na co narzekać i niekoniecznie chodzi wyłącznie o stan polskich dróg. Koszty posiadania pojazdu mechanicznego rosną także ze względu na galopujące ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dowiedz się, jak płacić mniej, bez uciekania się do nieuczciwych praktyk. To poradnik przydatny większości kierowców!

Porównuj ubezpieczenia

Zgodnie z polskim prawem, ubezpieczenie OC zawsze obowiązuje w tym samym zakresie. Jak wiesz, dziesiątki firm ubezpieczeniowych oferują tę polisę. Jedyna różnica leży w cenie. Niezależnie od tego, u kogo ubezpieczysz pojazd, działanie OC będzie identyczne. Po co więc przepłacać? Niektórym wydaje się, że tak wygodniej, być przez lata w jednej firmie. Nic bardziej mylnego! Załatwianie formalności i przenosiny do nowego ubezpieczyciela nie zabierają dużej więcej czasu, wiele spraw dzieje się „poza nami”.

Kalkulator OC Najtaniej u Agenta pozwala znaleźć najtańsze oferty dopasowane do naszego przypadku. Dzieje się tak, ponieważ cena składki jest ustalana indywidualnie, na podstawie wielu ściśle sprecyzowanych czynników. Dla ubezpieczycieli interesujące jest doświadczenie właściciela pojazdu w roli kierowcy, stan samochodu, jego rocznik, sposób eksploatacji i wiele, wiele innych. Dopiero wtedy oceniany i wyceniany jest stopień ryzyka, po czym ustalana jest ostateczna cena. Pamiętaj, że OC trzeba posiadać, żeby legalnie poruszać się po drogach samochodami osobowymi, ciężarowymi czy motocyklami!

Niższe OC dla Ciebie

Aby zbić cenę OC, warto rozważyć zakup auta, które nie jest traktowane jako potencjalnie „wypadkowe” i kosztowne. Ubezpieczyciele przychylniejszym okiem patrzą na pojazdy przeznaczone do spokojnej, bezpiecznej, komfortowej jazdy, a nie sportowe maszyny, które są w zasadzie niedopasowane do standardów drogowych w Polsce. Mniejsza pojemność silnika czy garażowanie pojazdu pod dachem to kolejne punkty, które warto rozważyć. Wiadomo, że nie da się tego rozwiązać od ręki, czasami posiadamy już auto i nie zanosi się na jego sprzedaż. Jeżeli jednak masz czas na planowanie, weź pod uwagę także OC. Po co płacić więcej za polisę, która i tak jest obowiązkowa, ale jednocześnie działa tak samo w każdym miejscu?

Wysokość OC w dużej mierze zależy od wysokości posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Najlepsza porada brzmi więc – kieruj pojazdem tak, żeby nie spowodować stłuczki czy wypadku. Po kilku latach otrzymasz maksymalne 60% ulgi za bezszkodową jazdę i z pewnością nie pożałujesz większej rozwagi za kółkiem. Pamiętaj, że tańszą polisę otrzymasz także dzięki wspólnej rejestracji pojazdu z bardziej doświadczonym kierowcą, który wypracował sobie zniżki, o ile jeszcze ich nie posiadasz. Porównywarka OC najtaniejuagenta.pl pozwala Ci sprawdzić, ile oszczędzisz dzięki porównaniu.