Print
fot. lh

Kazimierz Dolny to niewielka, ale jakże urokliwa miejscowość położona na Lubelszczyźnie. Z racji swojej malowniczości i spokoju stała się oazą letniego wypoczynku dla ludzi mediów, aktorów i artystów plastyków. Od wielu lat jest też przystanią dla Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”. Nie inaczej będzie w tym roku.Przyjeżdżasz na „Dwa Brzegi”? Zobacz dostępne noclegi w Kazimierzu Dolnym
Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” to jedna z najważniejszych imprez filmowych w kraju. To właśnie w Kazimierzu, w wyjątkowych okolicznościach przyrody, w pełni lata, miłośnicy kina niezależnego mogą zapoznać się z tytułami najwyższych lotów, nagradzanymi w kraju i za granicą. W tym roku, w okresie od końca lipca do pierwszych dni sierpnia, festiwal odbędzie się już po raz 12.
Jeśli poszukujesz festiwalowego noclegu w Kazimierzu Dolnym na czas imprezy, najlepiej wcześniej sprawdź, gdzie będą odbywać się najważniejsze wydarzenia w czasie tegorocznego wydarzenia. Poniżej podpowiemy ci najlepsze rejony noclegowe w tym roku.

Najważniejsze miejsca festiwalowe na mapie Kazimierza Dolnego
• ulica Nadwiślańska 9 – to właśnie tu, pod specjalnie przygotowanym dużym namiotem, rozbije się miasteczko festiwalowe i będą miały miejsce wszystkie wydarzenia związane z Kinem Lubelskim oraz Małym Kinem; turyści i zarazem fani dobrego kina będą mogli napić się tu małej czarnej w Black Red White Cafe
• Mały Rynek – w tym miejscu będzie w tym roku stacjonowć Kino pod Srebrną Gwiazdą; będzie też tutaj Trzeci Księżyc;
• ulica Lubelska – ulica ta to centrum życia kulturalnego; znajduje się tu Galeria Mit i Galeria Andała, Galeria Stodoła oraz Dawna Synagoga; przy Lubelskiej odnajdą się również fani smacznej kuchni – będąc tu, warto wstąpić do Restauracji Manes;

Widać, że na przełomie lipca i sierpnia w Kazimierzu Dolnym będzie się dziać bardzo wiele. Noclegi w Kazimierzu Dolnym w dobrych cenach można więc znaleźć pod warunkiem odpowiednio wcześniejszego zainteresowania się tematem. Do wyboru turyści znajdą bogatą i – co ważne – zróżnicowaną bazę noclegową. Będą to zarówno domy gościnne, kwatery prywatne (noclegi w dobrych cenach), jak też hotele o różnym standardzie i cenach za noc. Im szerszy wachlarz możliwości, tym łatwiej dopasować ofertę do własnych oczekiwań i preferencji.

Jak dobrać nocleg do swojego temperamentu i upodobań?
Jeśli z natury jesteś samotnikiem i cenisz sobie święty spokój, lepiej poszukaj dla siebie noclegu z dala od Rynku. Tu w okresie festiwalu z pewnością będzie gwarno, tłoczno i hałaśliwie, co ma swój urok pod warunkiem, że jesteś w stanie zaakceptować taki stan rzeczy. Jeśli nie, szukaj kwater prywatnych znajdujących się nieco na uboczu. Pamiętaj, że Kazimierz jest mały i wszelkie odległości bez problemu pokonasz, idąc pieszo.
Jeśli z kolei lubisz, gdy wokół ciebie wiele się dzieje, uwielbiasz tętniące życiem miasta i miasteczka, kochasz tańce, śpiewy, prelekcje i pokazy, zarezerwuj nocleg przy samym Rynku. Kto wie, być może wcale nie będziesz chciał siedzieć w pokoju, wiedząc, jakie atrakcje czekają na ciebie do późnych godzin nocnych w Kazimierzu. W okresie festiwalu musisz się jednak przygotować na nieco wyższe ceny, gdyż nie dość, że latem obowiązuje cennik z sezonu wysokiego, to jeszcze impreza robi swoje. Najdroższe miejsca będą zapewne tam, gdzie lokalizacja pokrywa się z głównymi wydarzeniami festiwalowymi. Warto jednak wspomnieć, że bliskość i wygoda często warte są dopłacenia tych kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych.