aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via wp

Wyjątkowo długi okres słoty i brzydkiej pogody już za nami. Wiosna to czas, kiedy możemy cieszyć się wracającą do życia przyrodą oraz promieniami słońca – to chyba najlepsze lekarstwo na codzienne troski i zmęczenia. Przydomowa przestrzeń musi być wobec tego miejscem funkcjonalnym. W naszej opinii najciekawszym do popołudniowej rekreacji produktem ogrodowym są dostępne na rynku drewniane altany ogrodowe.

Drewniana altanka czy parasol z tworzywa?

 

W okresach pięknej pogody taras lub przydomowy trawnik można w bardzo szybki sposób przystosować do odpoczynku – wystarczy przytargać z piwnicy drewnianą ławkę oraz parasol ogrodowy. W kilka chwil, praktycznie bez większego wysiłku jest gdzie usiąść na powietrzu. Po co w takim razie inwestować w drewnianą altankę ogrodową?

 

Altana ogrodowa jest wykonana z jakościowego drewna, impregnowanego ciśnieniowo, więc bardzo odpornego na pogodę i szkodniki przez cały rok. Nie trzeba jej demontować z upływem lata. Duży i solidny dach drewnianej altany rzuca dużo cienia, jest więc dobrym miejscem dla osób starszych oraz dzieci, dla których silne promieniowanie słoneczne może być szkodliwe.

 

Przestrzeń pod zadaszeniem altanki z drewna jest wystarczająco duża, aby pomieścić tam wszystkich domowników czy gości. Można tam spożywać wspólne posiłki, celebrować ważne chwile itp. Wewnątrz drewnianej altany ogrodowej można dowolnie sytuować meble ogrodowe, czyli ławki, stoły czy krzesła.

 

fot. via wp

Fot. Najpopularniejsze altany ogrodowe www.produktyogrodowe.pl - Propozycja na 2018 r.

 

Drewniana altana ogrodowa to także ozdoba naszego ogrodu

 

Parasol z metalu i tworzywa przywodzi na myśl bardziej sezonowe ogródki piwne, niż pięknie zaaranżowany kącik w ogrodzie. Pomyślmy, że w to miejsce pojawia się dębowa lub świerkowa altanka ogrodowa, której ścianki boczne wykonane są z kratownicy, na której można uprawiać rośliny pnące, takie jak róża czy bluszcz.

 

Płotki, barierki, drewniane pergole czy szpalery wokół altanki ogrodowej pomagają w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń i sprawić, że roślinność oraz nasze meble ogrodowe będą idealnie współgrać. Dach altany pozostawia bardzo wiele opcji aranżacyjnych: można wykorzystać tutaj nastrojowe oświetlenie w postaci świecących lampionów i latarni.

 

Wybór rynkowych altan ogrodowych pozwoli na dowolną aranżację przydomowej przestrzeni. Możemy wybierać w różnych kształtach: dostępne są prostokątne altany ogrodowe, ośmiokątne altany ogrodowe oraz okrągłe altany ogrodowe. Zmienny jest także sposób oraz kolor pokrycia dachowego.

 

Jedną z ciekawych altanek ogrodowych, swoistą nowością na rynku, są drewniane altany tarasowe. Tworzą one bardzo nowoczesne, ciekawe połączenie drewna i innych materiałów i są fantastyczną alternatywą dla murowanych tarasów. Zadaszenie tarasowe jest swoistym przedłużeniem salonu, wygląda bardzo uroczo i jest niebywale funkcjonalne. Drewniane altany tarasowe są bardzo popularne za oceanem oraz w krajach śródziemnomorskich, lecz ten trend bardzo szybko przyjmuje się także w Polsce.